Jak se zbavit mravenců? Poradíme vám

10.06.2020

Vždycky, když si myslíte, že jste boj s těmito malými tvory vyhráli, tak se objeví znovu a v ještě větším počtu. Ano, to je pro mravence typické. Nezaleknou se jen tak něčeho a rozhodně je nezastrašíte ostrou sprchou ze zahradní hadice. Zničený domeček si bleskurychle postaví o kus dál a vesele budou zkoušet vaši trpělivost. Existuje vůbec možnost, jak se zbavit mravenců jednou pro vždy?

jak se zbavit mravenců
jak se zbavit mravenců

Domácí metody příliš nefungují

Pokud vás tento problém trápí pravidelně, jistě se vám dostalo několik "zaručených" rad. Jedna z nich zní nasypat mravencům na cestičky a domeček kypřící prášek. Pokud jste to zkoušeli, tak jistě víte, že tahle rada je poněkud neúčinná, protože mravenci si cestu vždycky najdou. Sofistikovanější způsob, jak se zbavit mravenců bez zásahu chemie zní, posypat kypřícím práškem a zalít horkou vodou. Ideálně večer, když jsou všichni pohromadě. Menší úspěch tady byl opravdu zaznamenán. Ovšem radost potrvá jen krátkodobě. Nejen že si spálíte trávník, ale mravenci spočítají škody a nejpozději druhý den můžete očekávat novou kolonii o metr dál.

Po dobrém se s nimi nedohodnete

Mravenec je velice vytrvalé a houževnaté stvoření. Můžete vše výše zmiňované zkoušet třeba s pepřem, či jiným voňavým kořením, statečně to budou ignorovat. Ve finále vám stejně nezůstane jiná volba, než zajít do prodejny a pořídit účinný, byť invazivní přípravek, který mravence donutí k ústupu. Tyto preparáty mravence paralyzují, ovšem uhynou až po několika dnech, takže stihnou přípravkem "nakrmit" celou kolonii, která postupně vyhyne. Účinná látka je přitom šetrná k životnímu prostřední, nemusíte se tak bát, že si zamoříte zahradu agresivní chemii.

Dodržujte návod k použití

Při manipulaci se všemi těmito prostředky je samozřejmostí opatrné zacházení a pro dokonalý účinek také dodržení pokynů výrobce. Ty rozhodně nepodceňujte. Použijete-li přípravku málo nebo ho neaplikujete správně, úspěch se nedostaví. Buďte proto pečliví a držte se pokynů. Stejně tak dbejte na bezpečné skladování, tyto přípravky by rozhodně neměly trůnit v dosahu dětí.

Nezapomeňte si tuto povinnou výzbroj odložit, pokud vám zůstane. V sezóně se určitě bude ještě hodit.