Jímka: Kvalitní nádrž na zachycení odpadních vod

13.04.2022

Podzemní jímky najdou využití u rodinných domů, rekreačních i komerčních objektů. Jedná se o kvalitní výrobky z polypropylenu, nabízeny jsou v různých rozměrech. Snadno tak můžete zvolit takový objem, který potřebujete.

Jímka

Kvalitní jímka je zpravidla vyrobena z polypropylenu, jedná se o prvoplast bez příměsí recyklátu, ve kterém je obsažen konstrukční polypropylen a technický polypropylen. Vybírat lze ze široké škály barev, ať už světlých či tmavých. Nádrže z primárního polypropylenu jsou dodávány s certifikátem materiálu. Ten garantuje prvotřídní kvalitu a požadované fyzikálně-mechanické vlastnosti materiálu. Můžete se tak spolehnout na dlouhou životnost těchto plastových nádrží.

Jímky, žumpy

Tyto plastové nádoby můžete najít pod různými názvy - jímky, žumpy. Hodí se všude tam, kde není možné napojit kanalizaci či nainstalovat septik. Pro skladování užitkové a odpadní vody jsou proto využívány jímky neboli žumpy. Součástí jímky je také nátok, revizní komín s průměrem 60 centimetrů a standardní výškou 20 centimetrů, dále pak plastový krycí poklop. K vyprazdňování dochází za pomoci fekálního vozu. Při objednávce dostanete schéma, do kterého můžete vyplnit všechny požadavky ohledně instalace jímky.

Jímka, žumpa

Jímka, žumpa je nabízena v různých provedeních. Prvním typem je samonosná jímka. Ta je určena k obsypu zeminou a hodí se do míst s lehkou zeminou bez známek spodní vody. Druhým typem je pak jímka k obetonování. Díky spolehlivé statice se hodí do míst s vyšším statickým zatížením - skalnaté podloží, jílovito-písčité podloží, ovšem bez známek spodní vody. Dalším druhem jímky je pak dvouplášťová jímka. Hodí se pro usazení v místech se známkami spodní vody a v místech s jílovitým či písčitým podložím.

Díky různým typům jímek, jejich objemu a dalších vlastností můžete z nabídky vybrat přesně to pravé dle individuálních požadavků.