Jurta na celý rok aneb dá se v ní přežít mrazivá zima?

14.10.2022

Žijeme v době plné stresu, pracovních povinností a vzájemné nevraživosti, která se bohužel projevuje stále větším výskytem psychických onemocnění u relativně mladých členů lidské společnosti. To může být zapříčiněno nejenom touhou po lepším životě, ale hlavně změnou nálady vlivem masivního rozšíření sociálních sítí. Není tedy na škodu občas vypnout od světa okolo a uchýlit se do útulné jurty, kde můžete sami relaxovat pouze se svými myšlenkami nebo partnerem.

Z čeho je jurta vyrobena?

Možná budete sami překvapeni, ale na trhu se nachází hned 3 typy originálních obydlí, z nichž každé se hodí pro jiný účel. Nejlevnější jurta je určena pro méně náročné zákazníky, kteří plánují její využití pouze v teplých letních měsících. Jedná se o typický příklad sezónní stavby, a to i přes kvalitní materiály, jež by měly snadno odolat nástrahám tuzemského podnebí. Letní jurty tak představují spíš variaci na zastřešené zahradní posezení nebo letní salón pro hosty.

Jurta pro celoroční bydlení?

Další velmi oblíbenou variantu představuje celoroční jurta. Cena je zde pochopitelně vyšší, protože ji vyhledávají nejnáročnější klienti, pro které je důležité pohodlí i v zimních měsících. Tento typ jurty je vybaven vlastním sociálním zařízením, takže si v něm můžete užívat plnohodnotného bydlení ve vašem obvyklém pohodlí. Obrovskou výhodou je neopakovatelné kouzlo kruhové stavby, které v běžném cihlovém domě nikdy nezažijete.

Hledáte kompromis?

Pokud byste hledali rozumný kompromis, a přitom pro vás byla rozhodujícím kritériem cena jurty, pak zvolte prostřední variantu. Do ní se mohou standardně montovat speciální krbová kamna, takže stavbu není nutné na zimu demontovat. Rozloučit se ovšem musíte se sociálním zařízením, které se v těchto variantách bohužel nevyskytuje. I tak ale může stavba sloužit jako relaxační prostor, do něhož se uchýlíte ve chvíli, kdy máte plné zuby světa okolo.

Nenechte si stres a psychické problémy přerůst přes hlavu. Raději investujte do kvalitní jurty, díky níž získáte originální a příjemný relaxační prostor, kteří vám budou všichni závidět.