Náhradní díly pro stavební stroje

03.02.2023

Možná tu situaci znáte taky. Pustili jste do stavby či rekonstrukce a zjistili, že vám chybí dostatečné technické vybavení, případně náhradní díly. Stroje jsou bez nich jak lidé bez vody. Nemusíte si najímat drahou firmu nebo vše draze pořizovat. Pokud si troufáte na obsluhu těžkého vozového parku, stroje si jednoduše pronajměte. Zajistíte si tím i přísun náhradních dílů a vybavení v případě nouze.

Prodej stavebních strojů, nebo radši pronájem?

Cokoliv, co budete potřebovat, vám dodají specializované firmy. Hydraulická kladiva, vibrační technika, rypadla, nakladače, dumpery a mnoho dalšího náčiní a samozřejmě i náhradní díly. Stroje jsou sice dodány vesměs v perfektním technickém stavu, občas se však zejména při těžkých zemních pracích něco porouchá, a výměna, nebo oprava je nevyhnutná. Operativní zásah je přitom zcela zásadní, aby nedošlo k přílišnému skluzu oproti původním plánům, což by mohlo výrazně poznamenat rozpočet.

Stoprocentní stav i servis strojů

Firmy zabývající se pronájmem stavebních strojů přísně dbají na perfektní ideální stav techniky. Dohlížejí na něj kompetentní pracovníci, kteří pravidelně vykonávají servisní prohlídky. V případě, že vás potkají nečekané komplikace, zajistí okamžitý odborný servis přímo na místě, včetně dodání potřebných náhradních dílů. Odpadá tak komplikované hledání alternativních mechanismů, což by mohlo mít za následek nepříjemné posunutí harmonogramu.

Pronájem jako vhodná alternativa

Cena pronájmu stavebních mechanismů závisí na typu techniky, a především délce zápůjčky. Některé položky mají svou cenu stanovenou přesně, u jiných je cena individuální v závislosti na délce, případně četnosti zápůjčky. Stavební stroje můžete také koupit a spoléhat na to, že nové věci mají delší životnost a menší pravděpodobnost závad.

V obou případech vám dodavatel v případě nouze zajistí veškerý servis a dodání náhradních dílů promptně a v odpovídající kvalitě.