Plesové šaty pro královnu večera. Jak je vybrat?

12.10.2020

Plesová sezóna se zatím jen chystá na svou chvíli, ovšem už teď je potřeba rozhlédnout se po nabídce a vybrat ty nejlepší plesové šaty. Současná situace totiž moc nefandí velkým nákupům a hodinám zkoušení v prodejně. Proto využijte prodej plesových šatů přes internet a objednejte si své společenské šaty na ples či šaty na maturitní ples v dostatečném předstihu.

Plesové šaty
Plesové šaty

Dortové střihy obcházejte obloukem

Být královnou maturitního večírku, to je sen každé mladé dívky. A bez úchvatné róby to nepůjde. Několikavrstvé "dorťáky" vyšly z kurzu už dávno, takže tímhle směrem se ani neohlížejte. Volte nekomplikované, ale výrazné střihy s hladkými liniemi, které dají vyniknout ženské postavě. Povoleny jsou třpytky a lesk všeho druhu, ale i tady platí, že všeho s mírou. Rozhodně se nevyplatí šetřit na materiálu, díky kterému vaše křivky krásně vyniknou a zároveň poskytne nenápadný azyl nedokonalostem. Plesové šaty jsou letos opět v dominanci černé, zatímco maturitní róby snesou i trochu barevných experimentů.

Dlouhé, nebo krátké?

Otázka, zda dlouhé šaty na ples, nebo krátké šaty na ples, je častá a opodstatněná. Tady je vhodné mít po ruce další pár očí, který je objektivnější než ty vaše. Obecně platí, že dlouhé šaty jsou pohodlnější a zároveň elegantnější. Nejsou však nutností etikety. Pokud naznáte, že krátké plesové šaty jsou vám milejší, lichotí vaší postavě a k nadcházející události se hodí, proč ne. Celkový outfit nezapomeňte doladit pěknými botami, jež budou nejen šik, ale hlavně pohodlné. Pamatujte, že hodláte protančit celou noc, takže své dechberoucí jehly nechte radši v botníku.

Outfit je třeba doplnit

Veškeré dámské šaty na ples by byly jen polovičním úspěchem, kdyby se nedočkaly finálního doladění v podobě šperků, doplňků a účesu. K jednodušším a barevně nepřekombinovaným modelům si můžete dovolit trošku přijatelné divočiny v podobě výrazných šperků a make-upu. I účes by v tomhle případě měl být výraznější.

Pokud volíte barevnější model šatů, sáhněte po decentnějších kouscích, co se týče šperků a nechte svou kadeřnici trochu vyřádit.