Přepravky pro psa aneb dopřejte svému mazlíčkovi prvotřídní pohodlí

25.02.2021

Pes je velmi často označován za nejlepšího přítele člověka. Mnozí lidé si svého čtyřnohého mazlíčka váží mnohem víc než ostatních členů lidské společnosti. Není se čemu divit, protože pes svého majitele nikdy nezklame a po celý život je věrně přítomen po jeho boku. Malého pejska ovšem musíte vzít čas od času k veterináři na pravidelnou kontrolu, abyste se ujistili, že je v pořádku. Přepravky pro psa zajistí vašemu mazlíčkovi při cestě pohodlí.

Přepravky pro psa
Přepravky pro psa

Proč využívat přepravku pro psa?

Přepravky pro psa se běžně uplatňují při dopravě malého pejska na vyšetření k veterináři nebo při cestách městskou hromadnou dopravou. Malí čtyřnozí mazlíčkové bývají z cestování velmi nervózní, ovšem díky speciální přepravce jim dopřejete alespoň trochu pohodlí. Boxy lze kromě toho využít jako klidné místo pro odpočinek během čekání na výstavách nebo sportovních akcích. Přepravky mohou pejskovi posloužit také jako útulný pelíšek v domácích podmínkách.

Jak vybrat správnou velikost?

Je celkem logické, že se velikost přepravního boxu bude odvíjet od velikosti vašeho domácího mazlíčka. Ne všechny psy je samozřejmě možné tímto způsobem přepravovat, protože dospělou dogu byste do přepravky dostali jenom těžko. Navíc by se měl přepravní box vejít i do kufru vašeho auta, aby bylo zvíře po celou dobu přepravy v bezpečí. Přepravní box by měl být alespoň tak dlouhý, jako je délka psa od předních k zadním nohám. K tomuto rozměru ovšem připočtete ještě nejméně polovinu délky předních nohou, aby měl váš mazlíček dostatek pohodlí.

Kde přepravku pro psa pořídit?

Přepravky pro psa je dnes možné pořídit nejenom ve zverimexech a obchodech s chovatelskými potřebami, ale také v supermarketech. Pokud chcete dopřát svému mazlíčkovi maximální možné pohodlí, zaměřte se pouze na specializované obchody. V nich jsou k dispozici přepravky v několika různých velikostech a barevných kombinacích. Samozřejmostí je použití kvalitního PVC materiálu, který je robustní a zároveň voděodolný.

Pořízením přepravky pro psa dopřejete svému čtyřnohému mazlíčkovi prvotřídní pohodlí i na dlouhých cestách. Nenechávejte jej krčit se v kufru vašeho auta a raději mu kupte polstrovaný box.