Prodám školku: Hledáte možnost, jak prodat zavedenou školku, či naopak sháníte vhodné prostory?

15.04.2021

Inzeráty nabízející prodej školky či jeslí jsou skvělou možností, ať už hledáte někoho, kdo převezme vámi zavedené prostory, nebo naopak sháníte příležitost, jak se věnovat dětem. Toto rozhodnutí však není zrovna jednoduché, proto se nabízí i konzultace, které vám s rozhodováním pomohou.

Prodám školku

Jestliže hledáte možnost, jak nabídnout již zavedenou školku k prodeji, či třeba samotné prostory, které jsou pro tyto účely vhodné, nabízí se snadné řešení. Inzeráty ve znění prodám školku totiž vůbec nejsou neobvyklé. Věřte, že se najde řada zájemců, která právě takovouto možnost hledá. Není tedy nic jednoduššího než umístit svou nabídku na specializovaný portál, který vám s prodejem pomůže.

Prodám jesle

Stejně jako je tomu u školek, můžete se setkat také s inzeráty "prodám jesle". Pak už záleží jen na vás, zda dané prostory uznáte za vhodné pro provozování jeslí či pro dětskou skupinu. Oblíbené jsou nabídky prostorů, které jsou již zkolaudované a mají všechna potřebná povolení, takže už jen stačí zaměřit se na klientelu. Případně se však můžete setkat také s nabídkami k předání již vybavených jeslí, které případně mají i zaměstnance a klientelu.

Jesle na prodej

Jestliže vás lákají jesle na prodej, je důležité si vše nejprve pečlivě zvážit. K provozování této činnosti je totiž potřeba řada povolení a není to vůbec jednoduché. Nestačí tedy jen si říct koupím jesle. Pro péči o takto malé děti je nutné zařídit si vázanou živnost, díky které budete mít oprávnění. Kromě toho je však třeba zařídit i stravu, přizpůsobit prostory a zařídit personalistiku. Dále je dobré zhodnotit návratnost investice, s tímto vám pomohou různé druhy konzultací, díky kterým budete mít jasno, zda je to právě to, co hledáte.

Nabídky na prodej jeslí a školek mohou být lákavé, mnohdy jsou totiž takové prostory už rovnou připraveny na provoz. Jestliže navíc plánujete založení školky či jeslí, nabízí se hned několik různých možností.