Holotropic breathwork vám pomůže v boji proti stresu i úzkostem

17.05.2023

Nadechněte se hluboce. Vydechněte pomalu. Znovu se nadechněte a zhluboka vydechněte. Vítáme vás do světa holotropic breathwork neboli holotropního dýchání – techniky, která může přinést mnoho výhod pro vaše tělo, mysl a duši. Vyvinul ji psychiatr Stanislav Grof a jeho manželka Christina Grofová. Tato metoda kombinuje různé dýchací techniky, hudbu, práci s tělem a specifické prostředí, aby vytvořila prožitek intenzivní změny vědomí.

Holotropic breathwork

Život moderního člověka je poměrně často pod tlakem nejen v zaměstnání, ale v soukromí, kde je nutné zvládnout hned několik rolí. Není proto divu, že je s tím spojený dlouhodobý stres, který však může mít velmi závažné zdravotní následky a negativně ovlivňuje také pracovní a osobní život. Snižuje se výkonnost, pocity spokojenosti. Neřešený stres může vést až k depresím a syndromu vyhoření. I proto lidé hledají cesty, jak stresové období přežít a minimalizovat jeho dopady. Jednou z možností může být i holotropic breathwork, které pomáhá uvolnit emocionální bloky.

Holotropní dýchání kurz

Holotropní dýchání je technika s očistným efektem na organismus. Pomáhá nahlédnout hl uboko do vlastní psychiky a díky opětovnému prožití nepříjemných zážitků usnadňuje lépe porozumět sobě samému i druhým lidem. Tato metoda je účinná při léčbě depresí, různých životních traumat, úzkostí, současně ulevuje od úzkostí a stresu. Ideální je vybrat si pro holotropní dýchání kurz s odborným vedením. Jedním z těch, kdo tyto kurzy organizuje, je také hudebník a facilitátor Roman Petrov.

Co je holotropní dýchání

Na otázku, co je holotropní dýchání, lze odpovědět i tak, že umožňuje jedinečný přístup k hlubšímu vědomí a podvědomí. Díky rychlému a intenzivnímu dýchání dochází ke změně vědomí, která může vést k objevování nových emocí, vzpomínek a pocitů. Spousta lidí potvrzuje, že toto prohloubení vědomí jim pomáhá získat jasnější pohled na svůj život a osobní růst. Uvolnění emocionálních bloků může vést ke zlepšení duševního a fyzického zdraví.

Jak vás zaujala problematika holotropního dýchání?