Alpha-GPC má mnoho příznivých účinků na tělo i psychiku.

28.11.2020

Alpha-GPC je významným doplňkem stravy, který obsahuje cholin. Ten hraje zásadní roli při udržování zdraví mozku a zlepšování jeho funkce. Mnoho doplňků stravy tedy nyní obsahuje sloučeniny, které poskytují tělu cholin. Nejlepší z těchto sloučenin je Alpha-GPC.

Přírodní doplněk stravy - Alpha-GPC
Přírodní doplněk stravy - Alpha-GPC

Co je Alpha-GPC?

Alfa-glycerofosfocholin (alfa-GPC) je speciální druh tuku, který se nachází ve vejcích, sýrech, jogurtech, mléce a sóji. Alpha-GPC je jedinečný díky své roli jako zdroje cholinu. Cholin je cenná živina, kterou vaše tělo používá k několika různým věcem:

  • Tvorba buněčné membrány. Cholin poskytuje vašim buňkám (zejména mozkovým buňkám) strukturální integritu a ochranu.
  • Produkce acetylcholinu. Acetylcholin je jednou z hlavních chemických látek ve vašem mozku. Ovlivňuje vaši paměť, náladu, kontrolu svalů a produkci energie.
  • Spalování tuků. Cholin je nezbytnou součástí metabolismu tuků. Jinými slovy, vaše tělo potřebuje cholin, aby rozložilo tuk a využilo jej na energii.

Alpha-GPC na zlepšení paměti

Nízké hladiny cholinu vedou k problémům s koncentrací - lidé, kteří ho nemají dostatek, vykazují příznaky poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). A to rozhodně není nejlepší tělesné a psychické rozpoložení, když se musíte učit. Pokud vás čeká zkouška, je vždy dobré podpořit zlepšení paměti, koncentrace a celkového psychického stavu. Všechno tohle umí právě Alpha-GPC. Navíc vás také dokáže nabít pozitivní energií, takže se do učení nebudete muset tak moc přemlouvat.

Alpha GPC jako výživa pro sportovce

Pro všechny tyto významné přínosy pro tělo je Alpha-GPC skvělou volbou jako výživa pro sportovce. Nemusíte se vůbec ničeho obávat, jedná se o čistě přírodní produkt, na kterém nemůže vzniknout závislost ani nežádoucí účinky, a to ani při dlouhodobém užívání.

Alpha-GPC vám opravdu uleví psychicky a pomůže fyzicky.