Bachovy esence – krizové kapky jako první pomoc

17.05.2020

Když se řekne "Bachovy esence", většina lidí si je spojí s bylinnými extrakty, které blahodárně působí na lidský organismus. Mnohé z nich cílí na konkrétní potíže, a to nejen fyzické, ale také psychické. Pokud vás však omráčí absolutní krize, mějte vždy po ruce Bachovy esence krizové kapky.

Kapky Rescue Remedy, neboli Bachovy esence krizové kapky
Kapky Rescue Remedy, neboli Bachovy esence krizové kapky

Rescue Remedy jako SOS

Kapky Rescue Remedy, neboli Bachovy esence krizové kapky mají svůj účel jasně vymezený již v názvu. V případě enormního stresu či emočního napětí přispěchají na pomoc díky blahodárnému koktejlu pěti květových esencí:

  • Impatiens,
  • Star of Bethlehem,
  • Cherry Plum,
  • Rock Rose,
  • Clematis.

Doplněné jsou očistnou esencí Crab Apple a noční krizovou esencí White Chesnut. Představují první pomoc v nenadálých situacích, které až příliš negativně vybičují vaši mysl či psychický stav. Důvody můžou být různé, od špatných zpráv, nehod až po nervozitu před zkouškou či pohovorem.

Bachovky mají široké využití

Bachovky představují unikátní směs léčivých bylin se širokým spektrem účinků. Umí léčit stavy, které dají zabrat i konvenční medicíně, i když lékaři je za "lék" nepovažují, a většina z nich je doporučuje jako podpůrnou léčbu. Bachovy květové esence ovlivňují emoce tak, aby byl člověk schopen zvládat úzkost, strach a překonávat traumata. Velké popularitě se těší mezi studenty, kteří se potřebují soustředit nebo uklidnit před těžkou zkouškou. Osvědčily se také u miminek či domácích mazlíčků.

Najděte si ty svoje

Pokud si nejste jistí, kterou kombinaci Bachovek zvolit, nebo neumíte své potíže přesně definovat, poraďte se. Kapky jsou totiž namíchané na různé problémy jinak, aby byl účinek co nejlepší a zaměření co nejpřesnější. Odborníci vám na základě konzultace přesně doporučí, který preparát vám bude sedět nejlépe.

Bachovy esence nejsou považovány za lék, tudíž se o jejich užívání poraďte i se svým lékařem.