Běhouny jsou moderním řešením, jak v domácnosti nahradit klasické koberce

26.04.2021

Běhouny jsou specifické kusové koberce, které se vyznačují především svou délkou a malou šířkou. Díky používaným materiálům mají skvělé vlastnosti, proto bývají využívány hlavně v chladných chodbách. Ovšem využít je můžete v jakékoliv místnosti, kterou chcete zútulnit.

Výběr vzoru

Běhouny jsou velmi populární, na trhu tedy najdete nepřeberné množství barev a vzorů. Můžete tak vybírat z geometrických, květinových, či dětských vzorů, ovšem samozřejmostí jsou i jednobarevné koberce. Při výběru barvy byste měli myslet hlavně na to, kde bude koberec umístěn. Na světlých barvách totiž bude patrné i malé znečištění, nehodí se proto do chodeb a kuchyně. Naopak je využijete třeba v obývacím či dětském pokoji, jelikož světlé odstíny opticky rozšíří prostor.

Kratší, nebo vyšší vlas?

Důležitým parametrem, který také ovlivní údržbu těchto koberců, je délka vlasu. Běhouny s delším vlasem jsou velmi příjemné a zahřejí chodidla i v zimě, ovšem mohou být značně nepraktické. Proto jsou dobrou volbou zejména do ložnice či případně obývacího pokoje. Kratší vlas pak oceníte hlavně v předsíni, chodbách či kuchyni, jelikož úklid bude mnohem jednodušší. Navíc je to vynikající volbou pro majitele domácích mazlíčků.

Dlouhá životnost

Běhouny jsou ceněné také pro jejich velkou výdrž. Díky použitým materiálům totiž budou vypadat jako nové po řadu let. Mezi nejkvalitnější materiály patří zejména polypropylen a vinyl. Piktogramy na samotném koberci vám řeknou, jakou zátěž vydrží a kam jsou vhodné. Pokud však chcete opravdu kvalitní kousek, volte z modelů s pogumovaným podkladem.

Tyto koberce nabízí různé využití, jsou proto skvělým doplňkem domácnosti. Můžete tak během chvíle v místnosti vytvořit větší pohodlí, navíc už vás nemusí trápit chladné podlahy.