Brzdové třmeny vám mohou jednoho dne zachránit život

12.11.2020

Téměř všichni řidiči motorových vozidel si myslí, že na autě je nejdůležitější výkon. Pokud byste se ovšem zeptali profesionálního závodníka, téměř okamžitě by vám odpověděl, že jednou ze zásadních součástí každého auta jsou brzdy. Brzdové třmeny jsou opravdu důležité!

Repase brzdových třmenů
Repase brzdových třmenů

Dejte si pozor na opotřebované brzdové třmeny

Patříte-li do skupiny majitelů motorových vozidel, budete svého plechového miláčka určitě pravidelně servisovat. Nic nedokáže nahradit skvělou péči autorizovaného servisu a práci zkušených automechaniků. Ti by měli při pravidelných prohlídkách kontrolovat nejenom motor, ale také brzdové třmeny. V případě jejich poškození by měla následovat okamžitá výměna, protože s brzdami si není radno zahrávat.

Jsou vzduchové brzdy tou nejlepší variantou?

U osobních aut nejsou vzduchové brzdy příliš obvyklé, ale u traktorů nebo mnohatunových nákladních vozů se s jiným řešením prakticky nesetkáte. Ptáte se proč? Osobní auta mají relativně malou hmotnost, takže je dokáže zastavit pouhá síla řidiče. U těžkých vozidel však síla lidské nohy nestačí, a proto je nahrazena silou stlačeného vzduchu. Jemným sešlápnutím brzdového pedálu dokáže řidič dávkovat obrovskou sílu, kterou zastaví i velmi těžké vozidlo. Opravy vzduchových brzd se také běžně provádějí.

Co je brzdový třmen?

Brzdový třmen je nedílnou součástí každé brzdy. Konkrétně se jedná o součástku, do níž je namontován brzdový píst a brzdové destičky. Brzdové třmeny jsou tedy nedílnou součástí každého automobilu. Repase třmenů není nikterak náročná, stejně jako oprava brzdiče. Repasí ušetříte obrovské množství peněz, a navíc budete mít stoprocentní jistotu, že jsou vaše brzdy v pořádku. A to je hodně důležité.

Kvalitu svých brzd byste rozhodně neměli podceňovat. Až se na ně budete muset stoprocentně spolehnout, nesmějí vás zklamat.