Extra panenský olivový olej aneb nenechte se při nákupu nalákat etiketou

24.03.2021

Zejména v obchodních řetězcích se můžete setkat s mnoha různými značkami olivového oleje. Jenže ne všechny jsou tak kvalitní, jak se na první pohled zdá. Jak tedy poznat kvalitní olivový olej?

Poctivý extra panenský olivový olej

Bohužel ani označení extra panenský olivový olej na etiketě nezaručuje, že se jedná o opravdu kvalitní produkt. Některé z nich totiž nesplňují nutné požadavky, aby takto mohly být označovány. Proto je lepší dívat se na složení. Čím více údajů je uvedených, tím větší pravděpodobnost je, že jste narazili na kvalitní produkt. Ty nejlepší z nich mají na lahvi uvedeno i datum sklizně oliv a jejich druh. Důležitým údajem je také kyselost, která nesmí přesahovat 0,8 %. Čím nižší je obsah kyselin, tím je olivový olej lepší.

Extra panenský olivový olej Arbequina 0,75l Olis De Catalunya

Pokud chcete mít jistotu, vyplatí se nakupovat ze specializovaných internetových obchodů, které nabízejí kvalitní produkty. Poctivým produktem je extra panenský olivový olej Arbequina 0,75l Olis De Catalunya. Pro jeho výrobu jsou totiž využívány vyzrálé olivy dvou odrůd - Empeltre a Arbequina. Díky této kombinaci olivový olej nabízí plnou chuť s nasládlou vůní po banánech a olivách. Jeho kyselost se pohybuje do 0,3 %, což je také důležitým ukazatelem kvality.

Extra panenský olivový olej Arbequina premium 0,5L - Bargalló

Pokud si opravdu potrpíte na kvalitu, vyplatí se vybírat z olivových olejů, jejichž kyselost je co nejnižší. Extra panenský olivový olej Arbequina premium 0,5L - Bargalló je skvělým produktem pro každého, kdo ocení kvalitu. Jeho kyselost se totiž pohybuje pod 0,1 %. Nabízí také skvělou chuť, v níž se snoubí nahořklost se sladkými tóny. Pokud navíc toužíte po chutných olivách, vyzkoušejte olivy zelené gordal 720 g plněné nebo třeba olivy karamelizované 300 g plněné.

Extra panenské olivové oleje jsou produktem, který by vám v kuchyni neměl chybět. Chuť jednotlivých olivových olejů se navíc může výrazně lišit, díky tomu vždy najdete ten, který se perfektně hodí do připravovaného pokrmu.