Hikrobot: Kvalitní vybavení a software pro strojové vidění

07.02.2022

Společnost Hikrobot je celosvětovým výrobcem různých produktů pro automatizaci a strojové vidění. V portfoliu můžete najít průmyslové kamery a další optické komponenty, které najdou své využití v různých odvětvích průmyslu.

Strojové vidění

Strojové vidění vám může pomoci posunout výrobní linku či proces na vyšší úroveň. Díky kamerám a dalším zařízením získáte kompletní přehled nad jednotlivými produkty. Data, která získáte, vám pomohou vylepšit efektivitu výroby. Kamerová kontrola kvality může sloužit k různým účelům, ať už jde o kvalitu, řízení procesů v reálném čase, sběr dat či třeba navádění vybraného stroje. Ve výsledku tak přináší mnoho výhod. Hikrobot vám nabídne potřebné komponenty ve špičkové kvalitě.

Komponenty

Pro strojové vidění jsou využívány zejména průmyslové kamery a čtečky čárových kódů. Průmyslové kamery společnosti Hikrobot pokrývají oblast o rozlišení 300K-151 Mpx, u řádkových kamer pak 2K-8K. Podporují různá rozhraní jako je GigE, USB 3, Camera Link či CoaXPress. V kombinaci s výkonnými čipy se jedná o spolehlivá zařízení. Nabídka kamer i čteček čárových kódů je široká, rozhodně tak najdete ideální řešení pro vybraný průmysl a výrobní procesy.

Příslušenství

Aby mohly průmyslové kamery fungovat co nejlépe, je potřebné také další příslušenství. Mezi to lze zařadit například objektivy, díky kterým lze přizpůsobit výsledný obraz. Neméně důležitým doplňkem jsou však také kabely. Právě kvalitní kabel totiž umožňuje stabilní chod zařízení a přenos obrazových dat. V neposlední řadě jsou pak využívány frame grabber karty, které jsou také klíčové pro stabilní kamerový výstup.

Jednotlivá zařízení jsou přehledně rozdělena do kategorií podle jejich parametrů. To umožňuje snadnější orientaci v nabídce, abyste vybrali správně.