Každý občan si může požádat o státní program nová zelená úsporám

15.02.2019

Kvůli strmě stoupajícím cenám za energie lidi zajímá, jak by se dalo ušetřit a ještě se chovat šetrně k životnímu prostředí. Proto se nabízí okamžitá výměna dodavatele plynu, případně dodavatele elektřiny. Jaký dodejce vám může vyhovovat nejvíce, si snadno vypočítáte díky kalkulačce úspor, která je umístěna na stránkách IQenergy.cz. Čas od času je třeba proinvestovat určitou částku, finanční úsporu uvidíte až v budoucnosti. Internetovou prodejnu s praktickým zbožím a odborné poradenství je také dostupné na internetových stránkách. Specializované poradenství zdarma dodáváme přes telefon, anebo přes kontaktní formulář. Zodpovídají se hodně dotazy na téma nová zelená úsporám.

Všichni zájemci o program nová zelená úsporám naleznou na webu souhrn podmínek. Zažádat si o státní dotaci se dá kdykoliv, žádosti se přibírají do konce roku 2021. Podle výnosů z emisních povolenek se budou uvolňovat potřebné částky na dotaci nová zelená úsporám. Státní program nová zelená úsporám posiluje snížení energetické náročnosti stávajících rodinných domů, přispívá na stavby rodinných domů s malou energetickou náročností a na šetrné využití zdrojů energie, jako jsou výměny zastaralých tepelných zdrojů za současné, ekologické zdroje tepla. Seznam vyměnitelných zdrojů tepla je na IQenergy.cz.

Souběžně se poskytuje státní dotace na výstavbu fotovoltaické elektrárny, přičemž podpora jednoho domu může být až sto tisíc korun českých. Zmíněná fotovoltaika je záměnou slunečního záření na elektřinu s využitím fotoelektrického jevu na polovodičových diodách ve fotovoltaických panelech. Šetrná fotovoltaika si získala více příznivců díky víceúčelovosti a výkonnosti. A tak fotovoltaická elektrárna přinese každému zřizovateli energetickou soběstačnost, současně se úplně zminimalizují vynakládané finance za elektřinu.