Kde lze pořídit ekologická tepelná čerpadla

04.04.2019

K přírodě šetrnou budoucnost v ohřevu vody a finančně výhodném vytápění jsou odborníky označována ekologická tepelná čerpadla, díky těmto faktům jsou finančně výhodná tepelná čerpadla favority mezi klasickými tepelnými zdroji. Zákonitosti čerpadel jsou používány pro stroje a zařízení, jako jsou třeba mrazničky, ledničky, klimatizace a některé typy vytápění. Šetrná tepelná čerpadla použijí 70 % energie zvnějšku, jež obsahuje velké množství tepla.

K přírodě šetrná tepelná čerpadla v zásadě pracují v zužitkování chladicího média s nízkým bodem varu. Dané chladicí médium vyprchá při styku s okolím, pak se kompresorem stlačí chladicí médium v plynném skupenství, tím se navýší konkrétní teplota pro vytápění, či ohřev vody. Tím se v kondenzátoru topnému médiu postupuje teplo, díky tomu se znova zchladí, dochází ke zkapalnění. Chladicí hmota se pak vrací do kompresoru a koloběh se opět opakuje.

Úsporné tepelné čerpadlo vzduch voda funguje na transformaci tepla do topné kapaliny přes hydrobox, kde je zabudován malý elektrokotel. V případě malých teplot venku tento elektrokotel napomáhá tepelnému čerpadlu dosáhnout na požadované teploty. Rovněž při venkovních teplotách -15 st. Celsia jsou šetrná tepelná čerpadla vzduch voda absolutně funkční. Opravdu nízké pořizovací náklady a snadná instalace podporují pořízení těchto čerpadel. Spolu s kondenzačními plynovými kotli jsou tepelná čerpadla vzduch voda považována za nejekonomičtější.

Odborníci z IQ energy všem poradí, jak se dá dostat státní podpora na snížení energetické náročnosti budov, a to neplacenými konzultacemi pro běžné občany, podnikatele i veřejnou správu. Díky programu Zelená úsporám stát podpoří desítkami miliard zateplení domů, výstavbu pasivních domů, vyměnění kotle a další programy uspoření energie. Proto se doporučuje využít porad specialistů, neboť výměny neekologických zdrojů tepla na ekologicky šetrné jsou hudbou budoucnosti.