Kompostéry jsou skvělým pomocníkem na zahradě

28.05.2020

Patříte-li mezi skupinu vášnivých, zeleň milujících zahradníků nebo se jen rozhodujete, jak co nejlépe nakládat s hromadou posekané trávy, zbytků jídla nebo už déle nepotřebné zeleně, pak jsou kompostéry tou ideální volbou. Tyto šikovné zahradní pomůcky nabízí praktické zpracování veškerého biologického odpadu.

Kompostér 300 x 200 cm
Kompostér 300 x 200 cm


Vyberte si svůj typ kompostéru

Je pouze a jen na vás, který z nich se vám a vaší zahradě bude hodit nejlépe. Kompostérů je totiž hned několik. Pokud chcete kompost ochránit od myší, krys, je dobré si zvolit uzavřený. Zajišťuje také odtok prosáklé vody a má dobré provětrávání. Dá se v něm využít všechen zahradní odpad včetně papíru. Jedním z dalších je také dole otevřený kompostér.

Jeho nevýhodou ovšem je ovšem doba tvorby kompostu, která je znatelně delší. Navíc je zde riziko prosáknutí bakterií. Jestli tedy zvolíte tento typ, je dobré podložit jej zespoda pletivem, abyste tak zabránili vstupu hlodavců.

Jaký materiál je nejlepší?

Na výběr je jich hned několik. Kompostéry mohou být drátěné, plastové nebo dřevěné. Dřevo se z těchto materiálů využívá nejvíce, hned za ním je plast a nejméně využívaným typem jsou drátěné. Zvolte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat, popřípadě se nebojte poradit s odborníky, kteří vám bez problémů pomohou vybrat ten ideální pro vaši zahradu. V dnešní době existuje už řada firem, které se právě těmito zahradní vymoženostmi zaobírají.

Jedinečné výhody

Kompostéry vám bezpochyby ušetří spoustu práce a také peněz. Kompostéry vám pomohou zpracovat nepotřebný biologický odpad tím nejlepším způsobem, a hlavně také šetří životní prostředí. Hodí se navíc do každé zahrady, takže vůbec nevadí, pokud váš pozemek velikostí nepřipomíná texaské ranče.

Do každé zahrádky se tato pomůcka hodí, prokáže vám totiž velikou službu. A hlavně vaší zeleni.