Krbové vložky s výměníkem vytopí více než jen jednu místnost

22.03.2021

Topení v rodinném domě lze vyřešit různými způsoby. Moderní doba přinesla také moderní technologie. Jednou z nich jsou krbové vložky s výměníkem, které se těší velkému zájmu majitelů nemovitostí. Díky nim lze ušetřit finance, a ještě se také dobře ohřát. Jak to všechno funguje?

Využívejte všechny možnosti vašeho krbu

Krb sám o sobě, jedná-li se jen o otevřené ohniště, vyhřeje maximálně prostor, ve kterém je postavený. Pochopitelně záleží na jeho velikosti a výhřevnosti otopu - tedy dřevěných polen. Chcete-li ale krb využívat k vytápění i dalších místností, pořiďte si krbové vložky s výměníkem. Na trhu se vyskytují dvě varianty - teplovzdušná a teplovodná.

Rozdíl mezi nimi napovídají již jejich názvy. První varianta ohřívá místnost prostřednictvím teplého vzduchu, ta druhá zase využívá teplou vodu. Liší si od sebe i finanční investicí, za kterou je pořídíte. Teplovzdušné výměníky patří k těm levnějším možnostem. I když jsou teplovodné výměníky dražší, vložená investice se obvykle v krátkosti vrátí.

Jak si správně vybrat

Není třeba, abyste přesně věděli, jakou krbovou vložku s výměníkem si zvolit. Od toho tu jsou profesionálové, kteří to udělají za vás. Většinou vycházejí z toho, jaké parametry má komín a jakou plochu budete chtít vyhřívat. Na výběr jsou různé varianty prosklení - rovné, rohové i průhledové. Cena se pak odvíjí od požadovaného výkonu i designu. Na trhu pořídíte varianty za 75 tisíc korun, ale také levnější produkty. Jejich nákupem získáte možnost vytápění moderním způsobem, který nachází uplatnění nejen v dřevostavbách, standardních i montovaných domech, nebo pasivních či nízkoenergetických domech.

Ověření čeští výrobci

Krbové vložky s výměníkem se vyrábějí v různém designu a velikostech, aby si mohl vybrat každý zákazník. Můžete volit mezi několika ověřenými značkami - například BeF, ROMOTOP, KOBOK, AQUADOR či AQUAFLAM. K vybrané základní variantě je pak třeba přikoupit případně komínové systémy, kouřovody a jejich příslušenství, abyste měli vše kompletní. Ideální je, pokud si necháte spočítat nezávaznou cenovou nabídku, podle níž se pak můžete rozhodovat.

Jak se vám líbí topit v krbu?