Léčba opruzenin: Efektivní řešení, které vám uleví od nepříjemných ložisek na kůži

12.03.2022

Opruzeniny jsou dobře známým problémem, jelikož mohou potkat každého z nás. Vznikají na místech, kde dochází k častému tření pokožky o pokožku - v tříslech, pod prsy, v podpaží a podobně. Postihnout mohou také děti nosící plenky, jejich kůže je totiž ještě citlivější.

Opruzeniny

Opruzeniny často vznikají zapařením a podrážděním pokožky. Problém také nastává, pokud pokožka nemůže dobře dýchat a hromadí se tak pot či jiné tělní tekutiny. Objevují se zarudlá ložiska, která mohou pálit, mokvat a také zapáchat. Často se v nich totiž množí bakterie a kvasinky či houby. Jedním z důležitých kroků pro úspěšnou léčbu je tedy osobní hygiena, a to zejména v letních měsících. U dětí se opruzeniny vyskytují kvůli dlouhodobému kontaktu pokožky s mokrou plenkou.

Léčba opruzenin

Léčba opruzenin se zaměřuje na symptomy - tedy postižené místo. Prvním krokem by vždy mělo být jemné omytí daného místa, které byste neměli dráždit otíráním. Proto je dobré nechat ho oschnout přirozeně, či si případně vzít na pomoc fén s vlažným vzduchem. Poté můžete opruzeniny zasypat dětským pudrem a nechat ho volně dýchat, aby opět nedošlo k jeho zapaření.

Opruzeniny: Léčba a prevence

V některých případech se může stát, že jsou opruzeniny již značně rozsáhlé. Jedná se o velmi nepříjemný problém, kdy pokožka může mokvat a zarudnutí neustupuje. K tomu nejčastěji dochází kvůli velkému množství bakterií či případně kvasinek a hub. Pro léčbu je tedy někdy nutné použít také antimykotika. Dalším skvělým produktem je Dermaguard, který brání množení bakterií a zároveň vytváří ochranný mikrofilm. Je tak i prevencí před rozvojem dalších potíží. Pro opruzeniny léčba kosmetickými produkty představuje efektivní řešení.

Léčba opruzenin není příliš náročná, je však třeba zakročit rychle, aby se problémy dále nerozvíjely.