Lisabon zajímavosti z města sedmi pahorků

25.06.2020

Má první cesta do Lisabonu byla čistě studijní, avšak právě na ní jsem zjistila, že se na toto krásné místo chci rozhodně znovu vrátit. Uskutečnila jsem tak svou další cestu, jejíž konečnou zastávkou byl právě Lisabon. Zajímavosti z města sedmi pahorků jsou totiž tak velkolepé, že jedna cesta sem, rozhodně na celý život nemůže stačit. O rok později jsem si tak svou vysněnou cestu na toto místo znovu zopakovala a byla jsem ještě více nadšená, že na svém studijním pobytu v Lisabonu.

Lisabon zajímavosti
Lisabon zajímavosti

Lisabon? Zajímavosti a výtečné mořské plody v restauracích stojí rozhodně za hřích!

Víte, v čem je tak skvělý právě Lisabon? Zajímavosti a úžasná architektura není vše, co toto město nabízí. Dalším skvělým plusem této země je také její výtečná kuchyně, která se pyšní zejména bohatou nabídkou mořských plodů, které jsou naprosto výtečné. Co se týče luxusních restaurací v Lisabonu, tak mohu vřele doporučit právě Belcanto, která vám nabídne skutečně širokou nabídku nejen portugalských, nýbrž také i jiných evropských jídel. Součástí je také bezlepková kuchyně. Rovněž vás dokáže okouzlit například interiér restaurace Lisboéte, která vám pro změnu nabídne ochutnávku francouzské kuchyně či Casa da Comida, která je rozhodně vhodná pro všechny vegetariány. Já osobně jsem navštívila všechny zmíněné restaurace a nikdy jsem nelitovala.

Návštěvu hradu svatého Jiří si nenechte ujít

V čem je kouzelný právě Lisabon? Zajímavosti na tomto místě jsou skutečně všude a žádný den z vašeho výletu nebude obyčejný. Mimo jiné si rozhodně nenechte ujít návštěvu hradu svatého Jiří, která rozhodně stojí za prohlídku. Návštěvníci mají z tohoto místa naprosto kouzelný výhled na centrum Lisabonu. Kromě toho mohu z vlastní zkušenosti doporučit také takzvané žluté lanovky, které vám poskytnou naprosto nezapomenutelný zážitek, který se nebude jen tak opakovat.