Lodní kontejnery jsou skvělým skladovacím prostorem

06.10.2020

Lodní kontejnerová doprava sice není v našich zeměpisných šířkách a výškách příliš frekventovaná, ale to neznamená, že by se u nás žádné lodní kontejnery nenacházely. Jejich četnost naopak v posledních letech stoupá, protože se v nich přepravuje překvapivě velké množství nákladů. Napadlo vás někdy, co se děje s vyřazenými nebo nepoužívanými lodními kontejnery?

Prodej lodních kontejnerů
Prodej lodních kontejnerů

Prodej lodních kontejnerů v posledních letech jenom kvete

Prodej lodních kontejnerů je celkem prosperující podnikání. Objem zboží přepravovaného po moři v kontejnerech je obrovský. I když jsou kontejnery vyrobeny z velice pevného kovu, jednoho dne dojdou na konec své životnosti, kdy už nejsou vhodné pro dálkovou lodní dopravu. Právě tyto kontejnery se hodí ke stavbě rodinného domu nebo jako skladovací prostor v jakékoliv firmě.

Pronájem kontejnerů je také možný

Jestliže vás zaujal koncept skladování prakticky čehokoliv ve vyřazených nebo zbrusu nových lodních kontejnerech, měli byste zpozornět. Pořízení nového skladovací prostoru vyjde velmi draho, přičemž pronájem kontejnerů vás vyjde o dost levněji. Vybírat můžete ze všech běžných rozměrů, a konkrétně z délky 6 metrů, 12 metrů a 13,5 metru. Do pronajatého kontejneru pak můžete uskladnit prakticky cokoliv od elektroniky, přes zdravotnické vybavení až po chemikálie nebo autodíly.

Které kontejnery na prodej jsou v nabídce?

Kontejnery na prodej a jejich konkrétní nabídka se příliš nemění. K dispozici jsou prakticky nové kusy, jež absolvovaly pouze jednu lodní cestu. Ta na nich logicky nemohla zanechat žádné větší poškození. Dále jsou k dispozici použité kontejnery nebo speciální kontejnery. K nim se řadí zejména na zakázku vyrobené chladicí jednotky, které byly původně určeny k přepravě rychle se kazícího zboží nebo zeleniny či ovoce.

Potřebujete získat skladovací prostor za rozumnou cenu? Zkuste si zde vybrat vyřazený lodní kontejner!