Matrace jsou nejlepším přítelem kvalitního spánku

09.07.2020

Spánek je náš nejdůležitější zdroj energie a v dnešní, uspěchané době jej naše tělo mnohdy nedostane tolik, kolik by si zasloužilo. Ať už je na vině práce, péče o ratolest nebo vytížený sociální život, nízký přísun energie může mít negativní dopad na náš běžný denní režim. Je tedy důležité i s pár hodinami klidu dodat svému tělu potřebnou energii. A k tomu vám může pomoct jedině kvalitní, spolehlivá matrace.

Matrace Melanie
Matrace Melanie

Jsou naší oporou každý den

Kvalitní matrace jdou ruku v ruce s kvalitní spánkem, který je potřeba k běžnému dennímu fungování. Všichni se shodneme na tom, že každý z nás už nejméně jednou zažil nabitý pracovní den plný pochůzek a hromady nevyřízených papírů. Po takovém dnu jsme obvykle toužili po jediném. Zachumlat se pod peřinu a spát až do následujícího zvonění budíku. Se špatnou nebo nekvalitní matrací se nám však přílišného spánku nedostane, proto je její výběru nutno věnovat dostatek času.

Na děti nesmíme zapomínat

Pokud jde o nejmenší, i ti si zaslouží dostatečný přísun spánku, proto je při výběru matrace potřeba dbát na všechny zdravotní faktory. Odborníci se například shodují na tom, že pro děti je lepší zvolit tvrdší varianty. Stejně tak se nesmí zapomínat na to, aby tělu matrace dodala dostatečnou podporu. V tomto směru tedy není dobré vždy urputně dbát na ceně, protože se přeci jen jedná o zdraví. Děti za den spotřebují mnohem více energie než vy, proto je namístě zvolit nejlepší možnou kvalitu.

Typy matrací

V dnešní době už si skutečně každý přijde na své. V nabídce materiálů lze najít například latexové, pěnové či pružinové matrace. Latexové se řadí ke skupině komfortnějších a obvykle je lze najít v různých tvrdostech. Jejich výhodou je poměrně velká elasticita, ta zaručuje mnohem lepší přizpůsobení se vašemu tělu. Pokud jde o pěnové matrace, druhů je hned několik a jejich výhodou je, že se dají kombinovat.

Na trhu dnes nalezne široký výběr matrací, ale v případě, že si s výběrem nebudete jisti, nebojte se obrátit na specializované prodejce.