Mobilní sauna Kroměříž aneb jak se chovat ve finské sauně?

15.09.2021

Chození do sauny je v současné době obrovský fenomén. Návštěva v horku má totiž celou řadu blahodárných efektů, neboť dochází k celkové detoxikaci organismu nebo posílení kardiovaskulárního systému. Mnoho návštěvníků sauny však neví, jak se v tomto jedinečném prostoru chovat. Stacionární a mobilní sauna se svým principem tolik neliší, a proto se zde dají uplatňovat stejná doporučení a nezbytné rady.

V sauně se nikdy nestresujte

Před vstupem do finské sauny byste se nikdy neměli stresovat. Dá se pochopit, že před první návštěvou budete značně nervózní, ale není k tomu sebemenší důvod. Mobilní sauna Kroměříž vytváří příjemné prostředí, kde se budete cítit klidně a pohodlně. Do sauny byste také nikdy neměli chodit hladoví ani příliš najedení. Ideální je dodržet lhůtu 2 hodin před vstupem do horkého prostředí a až po dokončení procedury si zajít na lehkou svačinku.

Jak dbát na hygienu?

Máte-li problém s nahotou před cizími lidmi, určitým řešením je mobilní sauna pronájem. I v ní je však třeba dodržovat hygienická pravidla. Před samotným vstupem se osprchujte, umyjte mýdlem a dobře se osušte. S sebou si vezměte pouze ručník, na nějž si sednete nebo lehnete. Mobilní sauna rezervace vám umožní dostatečnou míru soukromí, takže můžete celou proceduru absolvovat nazí. Na plavky nebo spodní prádlo rovnou zapomeňte, protože byste se v něm zapařili.

Jak dlouho být v sauně?

Asi si teď budete říkat, jak dlouhou dobu v sauně strávit. Sauna Kroměříž je vám sice k dispozici po celou dobu pronájmu, ovšem neměli byste to s očistou organismu přehnat. Správný pobyt v sauně má být krátký, intenzivní a nemá trvat déle než 20 minut. Pokud vám však začne být nepříjemně ještě před uplynutím časového limitu, nemusíte jej za každou cenu dodržet. Poslouchejte signály svého těla a nepřepínejte se.

Rezervace sauny se velmi rychle plní, takže byste si se svým pobytem měli pospíšit. První návštěvy se vůbec nemusíte obávat. Stačí dodržet jednoduché rady a proceduru si skvěle užijete.