Montáž tepelných čerpadel aneb vyplatí se vůbec jeho pořízení?

05.04.2021

Určitě jste zaznamenali, že počet tepelných čerpadel v posledních několika letech v České republice rapidně vzrostl. Může za to nejenom snaha jednotlivců v oblasti ochrany životního prostředí, ale také velmi výhodná dotace, jejímž prostřednictvím není pořízení tepelného čerpadla tak finančně náročné. Vyplatí se ale vůbec koupě a montáž tepelných čerpadel nebo je pořád lepší obyčejný kotel na tuhá paliva?

Jak tepelné čerpadlo pracuje?

Vysvětleme si nejprve princip funkčnosti tepelného čerpadla. Tento topný systém funguje na opačném principu než lednička ve vaší kuchyni. Teplo je odebíráno zvenku, ať už ze země, vody nebo vzduchu a následně je distribuováno dovnitř do domu. Rozvody mohou být realizovány prostřednictvím klasických radiátorů nebo populárního podlahového topení či ventilátorů. Aby byl celý systém maximálně efektivní, je třeba zajistit odbornou montáž tepelných čerpadel. Bez ní se můžete s ekologickými i ekonomickými benefity rozloučit.

Jak rychle se investice do čerpadla vrátí?

Zásadním faktorem, který bude ovlivňovat většinu z vás, je návratnost vložené investice. Není třeba si nic nalhávat, tepelné čerpadlo není na pořízení zrovna levné. Jenomže na druhou stranu dokáže ušetřit až 2/3 nákladů oproti vytápění elektřinou, což rozhodně není nezanedbatelné. Ročně se může jednat o několik desítek tisíc korun. Společnost nabízející prodej a servis tepelných čerpadel má v nabídce topné systémy za přibližně 150 tisíc korun, tudíž návratnost této investice je 5 až 8 let. To zase není tak dlouho, co říkáte?

Největší výhody tepelného čerpadla

Mezi největší výhodu tepelného čerpadla patří úspora nákladů za vytápění. Dalším benefitem je využitelnost obnovitelných zdrojů energie, což je v současné době velmi důležité. Z ekologického hlediska patří tepelná čerpadla k velmi šetrným způsobům vytápění. Při provozu oceníte i snadnou obsluhu a nenáročnou údržbu. Navíc pravidelné revize, servis a montáž tepelných čerpadel a klimatizace zajišťuje renomovaná společnost, u níž jste si topný systém koupili.

Neváhejte ani vteřinu a zavítejte na internetové stránky společnosti specializující se na prodej čerpadel a montáž klimatizací. V široké nabídce kvalitních tepelných čerpadel si určitě vyberete i vy.