Oprava důlků na karoserii metodou PDR: proč je tak výhodná?

07.12.2021

Slyšeli jste již někdy o metodě PDR, která se využívá k opravám vozidel po krupobití? Ať už je pro vás téma "oprava důlků na karoserii" aktuální či nikoliv, rozhodně se vyplatí o této metodě vědět. Kdyby se totiž někdy pro vás stala oprava důlků na karoserii nutností, budete vědět, která metoda je nejúčinnější.

Netradiční, ale účinná metoda

Metoda PDR (Paintless Dent Repair) je oprava důlků na karoserii. Spočívá v tom, že porušené části karoserie jsou speciálním nářadím za studena ošetřeny. Ačkoliv se nejedná o tradiční technologii opravy vozidel po krupobití, je metoda PDR účinná a vyžaduje mnohem nižší náklady na opravu.

Hlavní výhody metody PDR

Kromě toho, že je oprava automobilu s použitím metody PDR levnější, je také ekologičtější a zároveň časově úspornější. Klasické postupy, které se používají při opravách po kroupách, trvají leckdy celé týdny, zatímco technologie PDR trvá pouhé hodiny. A navíc je zaručeno, že při jejím použití, nedojde k poškození laku automobilu. Což oceníte v případě, že řídíte vůz mladší pěti let, který si i po ošetření metodou PDR zachová svou hodnotu.

Využití technologie PDR v praxi

Na webových stránkách autoservisů, které prohlašují: provádíme kompletní opravy důlků na karoserii vozidel poškozených krupobitím, najdete spoustu informací o celém procesu i se spoustou detailů. Jste-li technicky zruční a vzdělání, tyto podrobnosti o postupu určitě oceníte.

Budete-li někdy potřebovat opravit důlky na vozidle a karoserii vozu uvést do původního stavu, upřednostněte použití metody Paintless Dent Repair. Váš vůz bude vypadat opět jako nový a i náklady spojené s opravou budou v porovnání s klasickými metodami nižší. A samozřejmě je tu i ekologický aspekt, který v současné době stále více lidí upřednostňuje.