Ostrov Gozo je ideální místo pro všechny milovníky potápění

17.02.2022

Ostrov Gozo je oproti ostrovu Malta poměrně klidným místem, kde můžete skvěle zrelaxovat. Pokud vás však zrovna neláká slunění se na pláži, dopřejte si aktivní odpočinek při potápění. Gozo totiž nabízí perfektní možnosti.

Ostrov Gozo

Ostrov Gozo je potápěči oblíbený zejména díky útesům a jeskyním. Podmínky pro potápění jsou příznivé po celý rok, vyrazit tak můžete v podstatě kdykoliv. Těšit se může na klidné moře s křišťálově čistou a teplou vodou. Vzhledem k tomu, že je zde řada různých míst, kde se lze potápět, přijdou si na své začátečníci i zkušení potápěči. Oblíbenou lokalitou pro potápění je například okolí Xlendi, dále pak oblast Ta' Ċenċ či Malrsalforn. Dovolená na Maltě může být rozmanitá, souostroví totiž tvoří tři ostrovy - Gozo, Malta a Comino.

Potápění

Nabízí se různá místa, která jsou vhodná pro všechny potápěče. Pokud si chcete užít krajinu, pak vyrazte na zážitek s názvem  Modrá díra. Jedná se o velký vertikální komín, na dně díry je pak vstup do jeskyně. Dalším skvělým místem je Houba Rock, kde vás také čekají jeskyně, rokle a svislé stěny. V případě, že chcete pozorovat spíše místní faunu, zaujme vás Krokodýlí skála, kde se nachází spousta rybích seskupení, tuňáků a barakud. Dále pak San Dimitri Point a pro pozorování mořských koníků je perfektní Wied Il Gashri. Dovolená na Maltě nabízí jedinečné příležitosti.

Komfortní ubytování

Pro potřebnou chvilku odpočinku je důležité najít příjemné ubytování. Malta se v tomto ohledu rozhodně nenechá zahanbit. Využijte Arzella Apartments na Gozo, kde vás čekají skvěle vybavené apartmány. Malta nabízí možnosti pro každého, pokoje v Arzella Apartments jsou totiž připraveny ubytovat různé skupiny, páry, či celé rodiny s dětmi.

Dovolená Gozo se stane nezapomenutelným zážitkem, ze kterého vám zůstane spousta skvělých vzpomínek.