Paletizační vidle

24.04.2020

Dnes se zboží nejčastěji přepravuje na paletách, se kterými se ovšem vcelku špatně manipuluje. Jde však o nejvíce efektivní způsob dopravy, protože na jednotlivé palety dokážete narovnat prakticky cokoliv, a přitom nenarušit její normované rozměry. Tím pádem můžete své zboží pohodlně přepravovat jako po vodě, tak i po zemi.

Paletizační vidle
Paletizační vidle

Proč používat paletové vidle?

Zádrhel ovšem nastává v okamžiku vykládky, kdy potřebujete plně naložené palety dostat z kamionu ven. Na použití hrubé síly rovnou zapomeňte, neboť byste zboží poškodili anebo případě rozsypali na zem. Ideální je použít paletové vidle v kombinaci se smykovým nakladačem, nebo vysokozdvižným vozíkem. Tímto způsobem své zboží nebo jiné produkty vyložíte rychle, efektivně a také se zárukou prakticky nulového poškození.

Kolik mě budou stát?

Paletizační vidle se opravdu vyplatí, a to i přes jejich poněkud vyšší pořizovací cenu. Ta totiž startuje někde na 13ti tisících korunách za nejzákladnější vidle a šplhá se až ke hranici 20 tisíc za ty opravdu nejlepší. Takové paletizační vidle však disponují pevným rámem, který jen tak něco nepoškodí a vydrží opravdu hodně, ale také nastavitelnou roztečí mezi jednotlivými vidlemi. V takovém případě se tento nástroj stává daleko variabilnějším, neboť s ním budete moci přepravovat například i vaky.

Hodí se k mému nakladači?

Zásadní otázka, která vás při přemýšlení o nákupu paletizačních vidlí napadne, je ta, zda se hodí k vašemu smykovému nebo kolovému nakladači. Musíme vás zklamat, neboť všechny vidle nepasují na všechny stroje. Zvlášť dražší paletizační vidle jsou vyrobené přesně pro konkrétní typ nakladače, například pro Bobcat nebo Locust. Pneumatika Galaxy pak zajistí pohodlnou přepravu palety do skladu, kde bude bezpečně uložena.

Manipulace s paletami vás po zakoupení paletových vidlí již nebude trápit. S nimi je totiž jejich převážení naprostou hračkou. Za svou cenu určitě stojí.