Piklerové trojúhelník: Skládací trojúhelník, díky kterému dítě rozvíjí nejen svou pohyblivost

15.07.2021

Piklerové trojúhelník přináší opravdu mnoho výhod, co se rozvoje a zabavení týká. Pouze v jednom produktu se ukrývá několik výhod, díky kterým se rozhodně vyplatí tuto hračku pořídit. Kromě toho se navíc nabízí také celá řada dalších Montessori pomůcek, jejichž funkčnost jistě oceníte.

Výhody trojúhelníku

Piklerové trojúhelník je pojmenován po Emmi Pikler. Někdo mu říká piklerův trojúhelník či pikler triangle. Ta se zaměřovala hlavě na to, aby byl maximálně respektován individuální vývoj dítěte, kterému je třeba se přizpůsobit. Díky tomu tak dítku poskytnuté ty nejlepší možnosti pro vlastní iniciativu, aniž byste ho nějak omezovali. Již od nízkého věku tak děti mohou rozvíjet motorické dovednosti, pohyblivost a užít si lezení. Jedná se tak o skvělou zábavu.

Učící věž

Skvělým doplňkem, který by vám neměl chybět, pokud se intenzivně zajímáte o rozvoj dítěte, je učící věž. Hodí se pro všechny děti, které dovedou samy stát. Díky vyvýšené ploše totiž dítě uvidí i na místa, kam se jinak nedostane. Můžete tak společně třeba vařit, či se věnovat jiným domácím pracím. To je pro všechny děti velmi důležité, jakmile se totiž zapojí i do běžných procesů, mohou tak rozvíjet vlastní osobnost.

Další pomůcky

Samozřejmě se nabízí i další pomůcky. Montessori hračky nabízí bohaté možnosti. Oblíbené jsou také duhové houpačky, které poslouží jako univerzální prolézačka, houpačka a jistě najdete i další využití. K houpačce se hodí pořídit také Montessori žebřík či případně Montessori skluzavku, která ještě vylepší zážitek pro dítě. Praktickou pomůckou je i Montessori válec s kuličkami, který nabízí řadu podnětů, jež dítě zaujmou.

Montessori pomůcek je celá řada, takže můžete vybírat z široké nabídky. Zaujmete tak i náročnější děti, které rády objevují a zkoumají na vlastní pěst.