Prodej firem: Skvělá pomoc, pokud se rozhodujete pro prodej své firmy

30.11.2021

Prodej firem zahrnuje komplexní služby, které vám celý tento proces usnadní. Odborníci se za vás postarají o vše důležité, nebudete se tak muset stresovat formalitami. Namísto toho se můžete zaměřit na hledání toho pravého zájemce.

Předání firmy

K prodeji firmy mohou vést různá rozhodnutí - ať už nechcete nadále pokračovat, anebo jde o finanční stránku. Záleží tak pouze na vás, co je pro vás klíčové. Potenciálního zájemce lze hledat podle toho, jakou cenu za firmu očekáváte, anebo se můžete zaměřit hlavně na to, co od pokračování firmy očekáváte. Lze totiž nastavit kritéria, která chcete zachovat. Jednat se může o minimalizování personálních změn, nepozměnění vize firmy či neomezování aktivit firmy. Prodej firem je velmi individuální a je dbáno na vaše požadavky.

Databáze zájemců

Vaše přání jsou klíčová při hledání potenciálního zájemce. Ten je totiž hledán tak, aby přesně vyhovoval vašim požadavkům. Společnost má totiž k dispozici širokou databázi se zájemci. Najdou tak toho pravého, který bude pokračovat s vaší společností a její produkcí. Odborníci hledají společné zájmy, nastaví pravidla a vyladí všechny detaily. Ve výsledku tak získáte kontakt na seriózního zájemce o pokračování vašeho byznysu.

Valuace

Důležitou otázkou pro prodej aktivních firem je samozřejmě také cena. Nemusíte si zoufat, pokud nemáte představu, jaká je reálná hodnota vaší firmy. I zde se o to totiž postarají odborníci. Díky mnoha zkušenostem z vlastní praxe a přihlédnutí k aktuálnímu stavu české i světové ekonomické situace je valuace přesná. Získáte tak přehled o reálné ceně podniku, kterou lze na trhu získat.

Prodej firmy je provázen řadou nástrah a formalit, proto se hodí možnost využít služeb profesionálů. Ti jsou připraveni vám se vším poradit a společně tak najdete to nejlepší řešení.