Protisluneční fólie aneb zabraňte stárnutí a blednutí interiéru

04.01.2021

Sluneční záření je fajn, ale málokdo ví, že s sebou přináší i určité negativní efekty. Jedním z nejzávažnějších je přehřívání interiéru. To je nepříjemné jak pro lidský organismus, tak pro zvířecí mazlíčky nebo dokonce rostliny umístěné v domácnosti. Přehřívání interiéru přitom velmi snadno zabrání protisluneční fólie, která se postará o odstínění až 98 procent UV záření.

Protisluneční fólie
Protisluneční fólie

Kde se vyplatí použít exteriérové fólie?

Exteriérové fólie jsou určeny převážně na moderní okna opatřená dvojskly. Dejte si ovšem pozor, abyste protisluneční fólie montovali na izolační dvojskla pouze z vnější strany. Jenom tak dokážete zabránit možnému prasknutí okenice a také dosáhnete maximálního protislunečního účinku. Velkou výhodou těchto fólií je snížení průhlednosti přes okna. Pokud bydlíte v přízemí u chodníku, můžete tímto způsobem získat vytoužené soukromí. Fólie si samozřejmě můžete vybrat v různých barevných variantách.

Jak se o protisluneční fólie starat?

Nejenom hospodyňky napadne otázka, jak se o protisluneční okenní fólie starat. Jejich další obrovskou výhodou je bezúdržbovost, protože jim nemusíte věnovat žádnou speciální péči. Po jejich namontování počkejte s prvním mytím alespoň 30 dní, aby mělo lepidlo dostatek času na vyschnutí a vytvrdnutí. Druhou stranu okenice můžete umýt ihned.

Hlavně nepoužívejte drátěnky

Okenice opatřené protisluneční fólií lze umývat běžnými saponáty. Není potřeba shánět žádné speciální přípravky, protože si bohatě vystačíte s měkkým kusem látky nebo s papírovými ubrousky či gumovou stěrkou. Rozhodně se vyvarujte použití chemických roztoků nebo agresivních látek, které by mohly rozleptat protisluneční vrstvu. Při čištění nepoužívejte ani škrabky nebo drátěnky. Ty mohou fyzicky poškodit povrch fólie, čímž bude narušena jejich funkčnost.

Pokud vás v letních měsících trápí přehřívání interiéru, zkuste se zamyslet nad pořízením protisluneční fólie. Do interiéru nepustí škodlivé UV záření, čímž zabrání blednutí i stárnutí vybavení domácnosti.