Rescue remedy aneb jak ochránit vašeho psa před bouřkou a dělobuchy?

09.11.2021

Jako majitelé čtyřnohých mazlíčků určitě víte, že prakticky žádný pejsek nesnese obrovský hluk při bouřce nebo při vypouštění dělobuchů. Určitě ale nechcete, aby se zvíře v takovýchto stresových situacích trápilo, a proto byste si měli pořídit speciální rescue remedy esence. Bohužel někteří lidé si neuvědomují dopady ohňostrojů na zvířata, takže si jich bez výčitek nadále užívají. Pro psy je však tato lidská zábava doslova noční můrou.

Jak se projevuje neklid u psa?

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale mnoho pejsků vycítí blížící se bouřku několik hodin před jejím propuknutím. A právě v takovém okamžiku se vyplatí začít podávat speciální rescue remedy esence, díky nimž je zvíře chráněno před zdravotními dopady stresované situace. Během samotné krizové události, tedy bouřce nebo ohňostroji se nebojte esenci podávat intenzivně a často. Stejný postup opakujte ještě několik dní po ukončení stresové situace, dokud se zvíře samovolně a přirozeně neuklidní.

Dá se zvířeti pomoci i jinak?

Milující majitelé pejsků se určitě budou ptát, jestli se dá zvířeti v jakékoliv stresové situaci pomoci i jinak. Odborníci však radí, že přílišné chlácholení psům nesvědčí. Problém a strach z hlasitých výbuchů byste totiž mohli ještě zhoršit, což určitě nechcete. Pes si bude myslet, že se vám jeho chování líbí, takže jej bude opakovat častěji. Samozřejmostí by mělo být ani netrestání, protože i zvířata mají své fobie a jako lidé bychom jim s jejich zvládáním měli pomáhat.

Za jak dlouho si pes na bouřku zvykne?

Každý veterinář vám potvrdí, že jakékoliv zvíře si na časté bouřky nebo ohňostroje zvykne. Otázkou tedy zůstává, jak dlouho mu to bude trvat. U snižování citlivosti vůči hlasitým výbuchům však postupujete pomalu a poctivě. Dosáhnete toho nenadálým pouštěním nahraných zvuků bouřky, a přitom se snažte zvíře zabavit příjemnou aktivitou. Tímto způsobem si pes na hlasité zvuky zvykne, takže při vypuknutí opravdové bouřky nebudete tolik vystresovaný.

Chcete-li mít opravdovou jistotu, že si pes neodnese z bouřky nebo ohňostroje zdravotní následky, zakupte si speciální esence rescue remedy. Po jejich podání bude zvíře mnohem klidnější.