Revize hromosvodů aneb bouřky už se nemusíte obávat

10.12.2020

Matka příroda nás svými vlivy straší již odnepaměti a my už jsme si na bouřky a blesky tak nějak zvykli. Přesto se mezi námi nachází relativně velké množství lidí, kteří se úderu blesku obávají - a mají proč. Úder bleskem je nebezpečný nejenom pro člověka venku, ale také pro někoho schovaného uvnitř budovy. Naštěstí má většina moderních domů instalovaný hromosvod, který by měl energii blesku bezpečně odklonit a uzemnit ji do podloží kolem stavby. Revize hromosvodů je ale nezbytností.

Revize hromosvodů
Revize hromosvodů

Revize je důležitá pro jednání s pojišťovnou

Revize hromosvodů je důležitá nejenom pro váš klid a rodinnou pohodu, ale také pro případné jednání s pojišťovnou. V případě, že dojde k pojistné události a vy nebudete mít v pořádku revizní zprávu, neuvidíte ze svého pravidelně placeného pojistného ani korunu. Proto se určitě vyplatí provádět revize hromosvodů jednou za 4 roky.

Kolik stojí revize hromosvodů?

Pravidelné kontroly hromosvodů nejsou nijak náročné ani na čas, ani finanční prostředky. Cena za revizi pochopitelně závisí na velikosti daného objektu a na složitosti celé soustavy, ale v drtivé většině případů nepřekročí tisíc korun. I pokud bydlíte ve velké rodinné vile, měla by vám na pravidelnou revizi hromosvodu stačit částka okolo dvou tisíc korun. To není tak špatné, co myslíte?

Technik doporučí i možné opravy

Komplexní kontrolu hromosvodů samozřejmě nemůže provádět jen tak někdo. Vždy byste se měli obrátit na zkušeného technika specializujícího se také na revize elektrozařízení, revize elektroinstalace nebo revize elektrospotřebičů. Jakmile technik při kontrole zjistí závady, uvede je do revizní zprávy, a kromě toho doporučí i vhodné opravy. Ti nejlepší technici vám nabídnou okamžitou opravu, což bude následně uvedeno také v revizní zprávě.

Se zkontrolovaným hromosvodem se bouřky opravdu nemusíte bát. Bouřka ani blesky už by vás neměly rozhodit. Pravidelná revize elektro je ale nutná.