Škrabadlo pro kočky je základní výbavou každého chovatele koček

15.07.2020

Škrábe vám kočka všude po nábytku? Nemusíte ji za to osočovat! Stačí si pořídit speciální škrabadlo pro kočky, které by mělo být základní výbavou každého chovatele těchto čtyřnohých mazlíčků. Přeci nechcete, aby se drápky neustále důvěrně seznamovaly s novým gaučem nebo jiným nábytkem. Se škrabadlem tento problém řešit nemusíte.

Proč kočka škrábe?

Kočka patří mezi šelmy. Je to tak dáno přírodou a nic na tom nezmění ani fakt, že kočka žije po celý život zavřená v domácnosti. Mezi její přirozené instinkty patří i škrábání, které jednoduše nelze přehlížet. V přírodě si kočka škrábáním značí své území, a stejné potřeby má i v domácnosti. Zároveň tím pečuje o své drápky. Ty si přirozeně zkracuje, a navíc při škrábání dochází k vylučování feromonů. Ostatní kočky podle toho poznají, že se nacházejí na cizím území.

Proč si pořídit škrabadlo pro kočky?

Pro uspokojení přirozených instinktů kočky obvykle stačí strom. Co ale dělat, když kočka žije v domácnosti? Jediným řešením je škrabadlo pro kočky, které dokáže simulovat podmínky v divočině. Bez škrabadla se kočka vrhne na gauč nebo k ostatnímu nábytku, takže škrabadlo pro kočky rozhodně není zbytečností. Ba naopak se řadí k vybavení, které musíte pořizovat společně se čtyřnohým mazlíčkem.

Které škrabadlo si vybrat?

Trh se škrabadly pro kočky je opravdu široký. Pořídit si můžete škrabadla různých provedení, typů i barevných variací. Tato pomůcka umožní kočce nejenom zkrátit drápky, ale také jí poskytne tolik potřebný prostor na hraní. Například luxusní škrabadlo pro kočky obsahuje sisalové kameny o průměru 11 centimetrů, díky čemuž má kočka dostatek prostoru pro hraní i pro odpočinek. Masivní stavební zpracování zajišťuje dobrou stabilitu, takže se škrabadlo jen tak nepřevrátí.

Trápí vás poškrábaný nábytek? Přestaňte hubovat vaši kočku a pořiďte ji raději kvalitní škrabadlo!