Smart Home TaHoma aneb co všechno dokáže chytrá domácnost ovládat?

12.02.2021

Chytrá domácnost se stala obrovským fenoménem posledních let. Mladé rodiny a příznivci moderních technologií si systém chytré domácnosti často pořizují do své nemovitosti. Hlavním důvodem velkého rozmachu je možnost lepší kontroly nad fungováním domácnosti a s tím spojená úspora finančních prostředků. Nedílnou součástí těchto systémů je také komplexní zabezpečení nemovitosti.

Externí přijímač SOMFY
Externí přijímač SOMFY

SOMFY TaHoma umožňuje regulaci vytápění

Systém ovládající vytápění by měl být součástí jakékoliv chytré domácnosti SOMFY TaHoma. Připojení topení nebo klimatizace do chytré domácnosti zpravidla není vůbec nic složitého, protože moderní kotle již podporují dálkové ovládání. Aby byla kontrola vytápění dokonalá, je vhodné domácnost vybavit i teplotními senzory, chytrými termostaty nebo termostatickými hlavicemi. Z displeje svého chytrého mobilního telefonu můžete regulovat teplotu v každé místnosti zvlášť, což je jistě velmi praktické.

Pohony SOMFY zajistí chytré stínění

Další podstatnou součástí chytré domácnosti od SOMFY jsou systémy chytrého stínění. Ty mohou být složeny z vnitřních a vnějších stínících prvků, které jsou ovládány pohony SOMFY. Chytrá domácnost umožňuje nejenom pouhé vytažení či spuštění žaluzií, ale řídící jednotka komunikuje také s meteostanicí. Tím pádem jsou okna zatemněna pouze tehdy, když na ně opravdu svítí slunce. V zimních měsících naopak systém nechává stínící prvky vytažené, díky čemuž se interiér prohřeje slunečními paprsky.

Smart home TaHoma vám posvítí na cestu do práce

Důležitým benefitem smart home je možnost intuitivní regulace osvětlení. Sofistikovaná řídící jednotka, kterou smart home TaHoma disponuje, dokáže intenzitu i barevnost světla regulovat na základě denní doby nebo podle specifických potřeb. Systém je schopen v noci zhasnout zapomenutá světla, čímž ušetříte za elektřinu. U chytré domácnosti si můžete nastavit i pravidelné rozsvícení světel, což vzbudí dojem, že se v domě stále někdo nachází a vy budete ochráněni před zloději.

Chytrá domácnost dnes může ovládat prakticky jakékoliv interiérové vybavení. Moderní kotle, žaluzie, světla nebo lednice či televize jsou s těmito systémy kompatibilní, takže si můžete naplno užívat výhod smart home technologií.