Stavba komínu Schiedel vás nemusí vyjít draho

14.05.2020

Energie, které vytvářejí teplo v domově, tedy plyn a elektřina, jsou finančně náročné položky, jež výrazně zatěžují rodinný rozpočet. Pokud někdo bydlí v rodinném domě, určitě zvažuje jiné možnosti vytápění, jež patří k levnějším variantám. Je to hlavně dřevo, které se spaluje v kotli, krbu nebo krbových kamnech. Stavba komínu je pak nezbytnou pro to, aby vše fungovalo, jak má.

Stavba komínu Schiedel
Stavba komínu Schiedel

Přejděte na levnější způsob vytápění

V mnohých starších stavbách byl komín jejich běžnou součástí. Dříve se více topilo v kotli na uhlí, které v současné době ustupuje jiným, ekologičtějším možnostem topení, jež tolik neznečišťují vzduch spalinami. I starý komín je proto možné k vytápění využívat, jen je třeba nechat zkontrolovat odborníky jeho technické parametry a aktuální stav a případně upravit - například nerezovou komínovou vložkou a podobně. I novostavby, u nichž stavba komínu Schiedel nebyla původně v plánu, lze komínem vybavit. Je však nutné se do jeho stavby pustit dříve, než bude postaven krb či pořízena krbová kamna.

Krbová kamna jsou moderní alternativou topení

Možná jste si také při svých procházkách zástavbou nových rodinných domů všimli nerezových komínů na některých fasádách. Jedná se o moderní způsob stavby komínu. Zde už jejich majitelé přešli na ekologické vytápění dřevem, které je zároveň levnější. Současný trh s krbovými kamny nabízí velké možnosti výběru. Určitě si vybere každý podle svých potřeb, protože jejich sortiment je opravdu bohatý a najdete v něm kamna na chalupu i kamna do moderního interiéru.

Kamna a komín jako jeden topný systém

Se stavbou komínu je rozhodně nejlepší obrátit se na odborníky. Ještě lepší variantou je, když se s nimi můžete domluvit zároveň na koupi krbových kamen, a celou objednávku tak pojmout jako pořízení kompletu v podobě jednoho topného systému. Tím si totiž jeho budoucí majitel zajistí kompletní záruku na krb i komín a zároveň jejich funkčnost.

Už jste si vybrali krbová kamna? Topná sezona ještě nekončí.