Tamponový tisk aneb kde nechat potisknout reklamní předměty?

25.03.2021

Reklamní předměty jsou v současné době právem považovány za jeden z nejlepších prostředků sebepropagace. Představují velice výhodnou kombinaci relativně velkého množství oslovených klientů a malých nákladů. I proto je tamponový tisk nebo jakýkoliv jiný způsob potisku reklamních předmětů velmi populární. Při výběru tiskárny byste ovšem měli být pozorní.

Jak tamponový tisk funguje?

Tamponový tisk patří k osvědčeným metodám potisku reklamních předmětů prakticky z jakéhokoliv materiálu. Silikonový tampon si bez větších problémů poradí se dřevem, kovem, plastem i textilem, což je jeho velká výhoda. Vyčištěný silikonový tampon je nejprve namočen do předem připraveného kalíšku s barvou a následně je přes šablonu nanesen logotyp na konkrétní předmět. Díky velké pružnosti je tímto způsobem možné tisknout i na oválné nebo kulaté věci, k nimž se řadí například hrnečky nebo pingpongové míčky.

U koho tisk objednat?

Při hledání vhodné společnosti na potisk reklamních předmětů byste se měli zaměřit hlavně na kvalitu prováděného tisku. Bez předchozích zkušeností máte jedinou možnost, a to obrátit se na uživatelské reference. Podle nich lze celkem snadno a jednoduše zjistit, jak jsou ostatní zákazníci spokojeni s kvalitou potisku nebo s přístupem tiskárny. Ty nejlepší společnosti v oboru reklamních předmětů si zakládají na individuálním uspokojení klientových potřeb, což může dokazovat i několik vyhraných výběrových řízení.

Co s kovovými předměty?

O kvalitě zvoleného dodavatele služby svědčí i široká paleta možností potisku reklamních předmětů. Pokud byste chtěli své klienty potěšit například kovovou propiskou, vzpomínkovou plaketou nebo placatkou, budete poptávat laserové rytí reklamních předmětů. V současné době je rytí prováděno na moderních strojích s vysokou přesností a rychlostí, díky čemuž jsou provozní náklady minimální. Tím pádem může firma nabídnout až o 50 procent nižší cenu za vyrytí loga na propisku, než tomu bylo před několika lety.

Chcete-li se alespoň trochu odvděčit svým věrným zákazníkům, jsou reklamní předměty tím nejlepším řešením. V případě většiny materiálů volte metodu tamponového tisku, ovšem u věcí z kovu dejte přednost rytí.