Tandemové seskoky jsou zážitkem, kterého nebudete litovat

30.05.2020

Je to šílené, poměrně nové, ale po celém světě velice oblíbené. Tandemové seskoky se poněkud rychle staly globální senzací, která se postupem času objevila i u nás. V dnešní době můžete v Česku najít několik firem, které se právě tímto adrenalinovým sportem zaobírají. Zaujalo vás to? Tak neváhejte a připravte se.

Tandemové seskoky
Tandemové seskoky

Odkud se to vzalo?

Věděli jste, že tandemové seskoky započaly úspěšně už v roce 1977 na Floridě? O dvanáct let později byl tento seskok vykonán v Československu. A krátce na to se staly velice oblíbenou adrenalinovou atrakcí všech nadšenců i prostých začátečníků, kteří chtěli zkusit něco nového. A jak to vlastně funguje? Ještě, než spolu se zkušeným parašutistou vyrazíte vstříc výšinám, čeká na vás zhruba dvacetiminutová příprava se všemi potřebnými informacemi. Dále dostanete speciální kombinézu, přilbu a ochranné brýle a budete připraveni na váš vzlet.

Vybírejte s rozumem

Tandemové seskoky jsou bez pochyby zážitek na celý život. Ale zda na něj budete vzpomínat v dobrém či zlém, je pouze a jen vaše volba. Při výběru společnosti proto dbejte na vaše zdraví a ověřte si, zda má všechny náležité certifikáty a povolení. Rovněž je dobré seskok konzultovat s vaším lékařem, patříte-li do rizikovější skupiny. Ať se to týká ku příkladu problémů se srdcem či cukrovky, vyžádejte si potřebný souhlas.

Je potřeba něco s sebou?

Všechno důležité a potřebné na tandemové seskoky dostanete na místě. Na vás je, abyste zvolili správné, pohodlné oblečení a sportovní obuv. Počítejte s tím, že příprava, seskok a natočení vašeho videa zabere nějaký ten čas na letišti. Hlavně se není potřeba ničeho bát, proto můžete s klidem nechat strach doma. Skok se provádí s vyškolenými parašutisty, takže budete v těch nejlepší rukou.

Přibalte si jen dobrou náladu, abyste na svůj adrenalinový den vzpomínali s úsměvem.