Tandemový seskok padákem je silně návyková záležitost

15.05.2020

Málo lidí to zkusí jen jednou. Seskok padákem je jedním ze zážitků, jenž v člověku probudí zcela nové pocity. Často velice silné a jedinečné. Proto se k nim většina skokanů vrací. Volný pád se dokáže do lidské duše významně podepsat. Pohled z ptačí perspektivy doplněný o neuvěřitelný pocit svobody často přemůže i ty nejtemnější obavy.

Pro méně odvážné nejdřív v tandemu

Pokud vás lákají adrenalinové zážitky, seskok padákem vám zaručeně přinese pocity, po kterých vaše dobrodružné srdce prahne. Skvělou příležitostí, jak se přiblížit parašutismu pro ty, jenž nemají dostatek zkušeností na to, aby mohli skákat sami, je tandemový seskok padákem. Zkušení instruktoři neboli tandem piloti je proškolí, postarají se o potřebné vybavení, a pak se společně s nimi vydají do oblak.

Tandemový seskok padákem
Tandemový seskok padákem

V ideální seskokové hladině se otevřou dveře letadla a následuje samotný seskok, v němž vás čeká 40 až 50 sekund volného pádu, což představuje vrchol tohoto zážitku. Padák pilot otevře v cca 1800 metrech, dalších několik minut se tak můžete kochat pohledem na svět z výšky.

Strach nechte doma, do oblak nepatří

Ač hodně lidí se seskokem váhá, pokud přece jen skočí, nelitují. Naopak, rádi se vrací a postupně se propracovávají k samostatným seskokům. Díky nejmodernějšímu vybavení jsou seskoky padákem bezpečné a s minimálním rizikem. Díky profesionálnímu přístupu zprostředkovatelů se není čeho bát. Používají prvotřídní vybavení ověřených firem. Kromě toho jsou padáky standardně opatřeny zajišťovacím přístrojem, který slouží k automatické aktivaci záložního padáku v případě nouze. Aktivovat se dokáže i bez zásahu instruktora.

Věnujte jako dárek adrenalin

Těžko vymyslíte pro milovníky zrychleného tepu a bláznivých nápadů něco lepšího. Jestli ve vašem okolí zrovna někdo takový bude slavit kulatiny a vy nevíte, čím ho překvapit, pak je nápad nasnadě. Samotný seskok trvá jen několik minut, musíte však počítat ještě s přípravou a instruktáží. Ze seskoku pak obdarovaný dostane video záznam, který zachytí všechny jeho bezprostřední reakce. A ty bývají pamětné.

Dárek v podobě tandemového seskoku se vším všudy vás vyjde přibližně na tři tisíc korun.