Tenerife Teide patří k oblíbeným cílům trekingové turistiky. Co můžete od takové dovolené čekat?

20.03.2021

Milujete dobrodružství a rádi poznáváte nová místa doma i v zahraničí? Pak je pro vás trekingová turistika tím nejlepším druhem dovolené. Zjistěte všechny informace, které potřebujete ještě před prvním výstupem ze své komfortní zóny. Tento druh poznávání si zamilujete.

Tenerife Teide
Tenerife Teide

Oblíbenou lokalitou pro trekingovou turistiku jsou Kanárské ostrovy

Nejvíce aktivních turistů najdete nejspíš na Kanárských ostrovech, zejména na oblíbeném ostrově Tenerife. Teide je totiž třetím největším vulkánem, který leží na tomto španělském ostrově a zdolává jej několik aktivních turistů denně.

Vulkán Pico del Teide je známý svým atypickým tvarem, díky němuž vrhá nádherný stín do oceánu. Nejčastěji tento vrchol zdolávají turisté ještě v noční tmě, aby si na vrcholu mohli vychutnat nádherný pohled při východu slunce. Z důvodu nádherné přírody si i vy zamilujete celý ostrov Tenerife. Teide je pak jen třešničkou na turistickém dortu.

Pro koho je určena trekingová turistika?

Nemusíte se bát, pokud nemáte zkušenosti s takovým druhem dovolené. Je sice fyzicky náročnější, průvodce však počítá s tím, že máte průměrnou fyzičku běžného turisty, a tak vybírá trasu i dobu chůze tak, abyste to s přehledem zvládli. Navíc není cílem stihnout cestu v co nejkratší době, ale aby si každý člen turistické výpravy užil každý moment plnými doušky.

Přesto by vaše vybavení mělo být o něco odlišnější než na typickou dovolenou na pláži. Tím nejdůležitějším artiklem vašeho zavazadla budou určitě kvalitní a pohodlné boty, se kterými dokážete každý den zdolat několik kilometrů i v těžších podmínkách. Neměl by vám chybět ani batoh, do něhož poskládáte bez problému dostatek tekutin, jídlo na celý den i mikinu nebo bundu pro případ horšího počasí.

Začněte trénovat doma

Pokud jsme vás nalákali na kouzelné chvíle a přírodu ostrovu Tenerife, pak je na čase začít cestu plánovat. Vyrazte se svou rodinou nebo přáteli na celodenní výlet do přírody a ověřte si, že vám taková forma odpočinku vyhovuje.

Poté už není nic jednoduššího než se podívat po správném průvodci a zarezervovat si cestu plnou zážitků.