Topení Planar: Vyberte si ideální topení pro svůj dopravní prostředek

14.01.2022

Teplovzdušné topení Planar se skvěle hodí do různých interiérů. Své využití najde při přepravě nákladů citlivých na nízké teploty, vyhřívání interiéru kabiny, či třeba stavebních strojů a plavidel. Vybírat přitom můžete z různých modelů, abyste dosáhli ideální teploty v daném interiéru vozidla.

Efektivní vytápění

Topení Planar nabízí velmi efektivní řešení pro vytápění nákladového prostoru a mnoha dalších dopravních prostředků, které jsou provozovány v extrémních klimatických podmínkách. Zvolit si můžete, zda topení bude palivo spalovat z palivové či samostatné nádrže. Hlavními výhodami topení od této značky je široký rozsah výkonu a jeho plynulá regulace. Bez problému tak vyberete vhodný model pro vybraný dopravní prostředek.

Planar 44D

Prvním modelem, který v nabídce topení Planar můžete najít, je Planar 44D. Ten se vyznačuje především svým výkonem - ohřívač vzduchu má výkon 4 kW. Hodí se tak i pro větší interiéry, které bez problému vytopí na příjemnou teplotu. Ať už se jedná o dodávkové vozy, jachty, malé autobusy či třeba vozidla záchranné techniky. Zvolit můžete mezi napětím 12 či 24 V. V sadě nezávislého topení získáte vše, co k jeho instalaci a provozu budete potřebovat.

Planar 2D

Druhou možností, kterou můžete zvolit, je model Planar 2D. Oproti předchozímu typu topení má o něco menší výkon, konkrétně se jedná o 2 kW. Díky tomu jsou rozměry tohoto topení malé a hodí se tak k instalaci i do malých automobilů. Zajistí přitom komfortní vytápění. Díky standardním místům pro uchycení jím můžete nahradit topné zařízení jiných značek. I zde můžete zvolit napětí napájení 12, nebo 24 V.

Při výběru vhodného modelu teplovzdušného topení je třeba přihlížet k vlastnostem prostoru, který chcete vytápět. S tím vám může pomoci vzorec pro dimenzování vzduchového topného zařízení, či si můžete nechat poradit od odborníků, kteří vám pomohou najít ideální řešení.