Turistika v Beskydech je lepší než dovolená u moře

19.06.2020

Letos se na dovolenou do zahraničí asi jen tak nevydáme. Když už, tak budeme hranice vlasti opouštět se strachem, zda se do ní vůbec budeme moci vrátit. Proč ale pro jednou neudělat výjimku a nestrávit dovolenou v českých luzích a hájích? Například oblast Beskyd je pro turistiku naprosto ideální. Během několika dní v přírodě si užijeme spoustu zábavy a také odpočinku.

Beskydy na kole
Beskydy na kole

Kde se Beskydy nachází?

Jestliže vás trápí neustálý pracovní stres, tak je tím nejlepším řešením turistika v Beskydech. Toto pohoří se nachází v Karpatech na severovýchodní Moravě s nejvyšším vrcholem Lysá hora. Ta ovšem není oficiálně nejvyšší horou Beskyd, protože se v Oravských Beskydech nachází ještě o něco vyšší Babia hora. Na nejvyšším českém vrcholu se můžeme těšit na dvě turistické chaty s restaurací, protože po náročném výšlapu padne občerstvení k chuti.

Co všechno lze v Beskydech navštívit?

Turistika v Beskydech takřka nezná hranic. Nachází se tady tolik krásných míst k poznání, že je během jednoho výletu jen těžko objedeme. Za zmínku rozhodně stojí přehrada Šance vybudovaná v letech 1964 až 1969. Dnes je tato nádrž zásobárnou pitné vody, takže je v ní z hygienických důvodů zakázáno koupání, ale v romantickém pohledu na vodní hladinu vám nikdo bránit nebude.

Výlet je vhodný i pro začínající turisty!

Obtížnost výletu lze samozřejmě upravit podle zdravotního stavu a fyzické kondice jednotlivých účastníků. Účelem turistiky v Beskydech totiž rozhodně nejsou křečovité mnohakilometrové výšlapy, ale spíše užívání času v přírodě. Jednotlivé trasy lze variabilně zkrátit nebo dokonce prodloužit. Na své si tak přijdou jak profesionální cyklisté, tak rekreační bikeři, kteří mnoho kilometrů nenajezdí.

Chcete si užít chvíli klidu? Vyzkoušejte turistiku v Beskydech! Nádherné cyklostezky a výhledy do přírody vás doslova ohromí.