Účetní poradenství vás ochrání před konfliktem s finanční správou

01.10.2020

Mnozí živnostníci mají z komunikace s finanční správou hrůzu. Na jednu stranu se to dá pochopit, protože penále za nezaplacené daně a další poplatky je mnohdy opravdu vysoké. Na stranu druhou se nemusíte ničeho obávat, protože se s klidnou duší můžete obrátit na firmu poskytující účetní poradenství. Zkušení poradci vám rádi poradí s veškerou problematikou týkající se účetnictví.

Účetní poradenství
Účetní poradenství

Kdo všechno může využít účetní poradenství?

Nezáleží na tom, zda začínáte podnikat nebo jste jako OSVČ na trhu již řadu let. Na problém v účetnictví můžete narazit i po 20 letech prosperujícího podnikání. Na společnost poskytující účetní poradenství se může obrátit i celá firma. Bez větších prodlev vám budou poskytnuty cenné rady a tipy, z nichž lze těžit do budoucna. Pokud se u vás ten samý problém objeví podruhé, už budete vědět, jak na jeho řešení.

Účetnictví, nebo daňová evidence?

V praxi je velký rozdíl v tom, zda vedete účetnictví nebo pouhou daňovou evidenci. Účetnictví přeci jen najdeme u firem s větším obratem, kde je potřeba zaznamenat více finančních transakcí. Účetní poradenství však nedělá rozdíly mezi těmito způsoby vedení účetních záznamů. V obou z nich můžete narazit na problém, typicky se jedná o daňově uznatelné či neuznatelné náklady.

Kolik stojí účetní poradenství?

Vstupní investice v podobě získaného vzdělání a potřebné kanceláře se určitě zanedbat nedá. Přesto není sazba za hodinu konzultace s odborníkem nijak likvidační. Celková cena je vždy ale individuální dle požadovaného úkonu. Po absolvování sezení s účetním poradcem navíc budete přesně vědět, jak se v řešení daného problému zachovat.

Účetní poradenství není jedinou činností, kterou se specializovaná společnost zabývá. Pokud se nechcete zdržovat běháním po úřadech, můžete se na tuto firmu také s radostí obrátit.