V čem lidé spatřují plusy obnovitelných zdrojů energie?

06.08.2020

Míníte, jestli by se váš dům nedal vytápět či ohřívat úsporněji? Hlavně když v objektu tupíte tuhým palivem, elektřinou či plynem, určitě tohoto řešení využijete. Zmíněné obnovitelné zdroje jsou příznivé nejen z hlediska peněz, které ročně dovedete uspořit, avšak také proto, že se rozhoupáte k využívání ohleduplného energetického zdroje.

Nová zelená úsporám
Nová zelená úsporám

Byla vytvořena Nová zelená úsporám

Když omezíte ekologické zatížení, na rekonstrukci můžete dostat dotaci z programu Státního fondu životního prostředí - Nová zelená úsporám. Tento program se nazývá Nová zelená úsporám a jeho jméno je vám jistě povědomé. V Čechách totiž již funguje nějaký pátek. Jde o dotace pro obnovitelné zdroje energie a zároveň o energetické úspory. S pomocí programu Nová zelená úsporám si lze nakoupit tepelná čerpadla nebo fotovoltaické systémy. Ještě před nakupováním si nechte potvrdit, zda dostojíte podmínkám nutným pro získání dotace.

Použijte sluneční energii

V poslední době je mnohokrát opakovaný solární ohřev vody, s jehož pomocí jistojistě ušetříte finance za energii. Investovat se vyplatí třeba do komplexní solární soupravy ROTEX, soupravu tvoří solární kolektory a akumulační nádrž s velkou tepelnou účinností. Solární systém funguje velmi spolehlivě a je schopný převést až 80 % solární energie na využitelné teplo a to následně skladovat v akumulační nádrži.

Jako na sluneční systém, tak i na fotovoltaický panel obdržíte mimořádnou dotaci. U nás hojně využívaná fotovoltaika přeměňuje sluneční energii na elektřinu. Finanční příspěvek by mohl být až 100 tisíc Kč. Vaše investování do solárního panelu může být vysoká i nízká, všechno závisí jen na vašich požadavcích, a také na tom, jaký skutečný výkon solárního panelu by vám opravdu vyhovoval. Doporučujeme nakupovat na webových stránkách iqenergy.cz, které provozuje SPOZE, společnost s ručením omezeným.