Viognier je král mezi víny

19.03.2021

Viognier odrůdy eXcentric Incanto, jsem poprvé objevila před třemi lety na svatbě mé kamarádky, kde se toto víno podávalo hostům. Toto suché víno, které má své kořeny v Bulharsku, ve mně zanechalo velmi milou vzpomínku na tento nezapomenutelný den. Já osobně vína naprosto zbožňuji a ráda je degustuji. Ze všeho nejraději mám přitom právě vína bílá, která mi chutnají daleko více než vína červená. Avšak příležitostně nepohrdnu ani dobrým a kvalitním červeným vínem. 

Francouzská odrůda Viognier je ovšem skutečně velkolepá a neuvěřitelně mi chutná. Víno se totiž hodí skvěle ke všem jarním salátům, které jsou ochucené octem či citronem. Rovněž je vhodné také ke grilované drůbeži. Záleží samozřejmě vždy na druhu vína Viognier. Pokud propadnete kouzlu odrůdy eXcentric Incanto anebo odrůdě Rupel, rozhodně nebudete litovat. Jejich podobnost je totiž znatelná a chuť je v obou případech úchvatná.

Viognier nezkazí žádnou akci

Viognier vína se rozhodně hodí na každou oslavu, akci či jinou velkolepou příležitost. Výhodou těchto vín rozhodně je, že mají velmi silné květinové aroma a dokonale chutnají i v kombinaci s různými sýry. Ovšem na chuť jsou sušší avšak to vůbec není na škodu. Nedávno jsem čistě náhodou objevila rovněž velmi chutnou odrůdu vína Viognier a sice odrůdu s názvem Starosel. Jedná se o suché bílé víno, které se rovněž výborně hodí ke grilované drůbeži či k zeleninovým předkrmům. Oproti jiným odrůdám, které chutnají více po citrusových plodech, je toto francouzské víno o poznání sladší. Ani to ovšem v tomto případě není vůbec na škodu.

Kvalitní víno za rozumnou cenu

Když budete hledat takové víno, které bude za přijatelnou cenu, a přitom se nebude jednat o nekvalitní lahev vína, u vín Viognier rozhodně nesáhnete vedle. Tato vína jsou nejen cenově dostupná, ale rovněž prvotřídně chutnají, a to i přesto, že za víno nezaplatíte celé jmění. Pokud tedy patříte tak, jako já, mezi milovníky chutného a kvalitního vína, rozhodně byste si měli alespoň jednu lahev tohoto krále mezi víny, zakoupit.