Vyšívací příze pro krásu i dlouhou chvíli

04.05.2020

Trávit dlouhé zimní večery s jehlicí a klubíčkem u krbu bylo především výsadou našich babiček. Ovšem čím dál víc se tento způsob relaxace, který pojí příjemné s užitečným, vrací opět do módy.

Háčkovací příze
Háčkovací příze

Vyšívací příze v kurzu

Vyšívací příze představují hlavní komoditu, bez které by bylo jen stěží možné vyrobit krásný ubrus, či kapesník. Bavlnky, nebo také mulinky jsou určené pro všechny druhy a techniky vyšívání, mladší generace je s oblibou hojně využívá k tvoření takzvaných náramků přátelství. Jejich rozdílnost je především v počtu vláken. Mulinky jsou ze šesti vláken, počet nitek se při vyšívání volí podle podkladové látky tak, aby po vyšití motivu látka neprosvítala. Perlovka se naproti mulince skládá z jednoho silnějšího vlákna. Jedná se o vyšívací hedvábí, které se proslavilo vysokým leskem.

Háčkovací příze pro milovnice háčků

Máte radši háček než jehlu? Pak není nic jednoduššího než se spolehnout na háčkovací příze. Frivolitky, paličkování, pletení - způsobů, jak si hrát s háčkovacími přízemi je několik a při troše trpělivosti a fantasie jsou výslední produkty opravdu krásné. Vybírat lze z jednobarevných či barevných přízí, ale také ze slavnostních druhů s metalickým efektem.

Punčochové kalhoty Elit, kvalita za rozumné peníze

Pokud ani jehlu ani háček zrovna nepotřebujete, ale hledáte kvalitní punčochové zboží, pak zaměřte pozornost na punčochové kalhoty Elite. Veškeré zboží této značky disponuje certifikátem, který zaručuje, že neobsahují žádné škodlivé látky. Díky speciální technologii obsahují některé výrobky Elit jedinečnou antibakteriální úpravu, která brání vzniku plísní a bakterii. Jsou také opatřené krajkovými pásky proti odření stehen, aby svým uživatelkám poskytly ještě větší komfort.

A jak jste na tom vy? Podařilo se vám někdy vyhrát si s jehlou či háčkem a vytvořit tak krásnou výšivku? Pokud ne, je možná nejvyšší čas to zkusit.