Zahradní stavby jsou žádaným trendem posledních let

18.05.2020

Pro někoho může působit idea venkovní koupelny poněkud nelogicky, až kapku šíleně. Ale opak je pravdou. Je to praktické, a navíc stylové a relaxační využití prázdného místa na vaší zahradě. Zahradní stavby dodají vaší zeleni jistý tropický nádech. Pokud tedy toužíte po oživení a máte rádi pohodlí spojené s přírodou, pak je pro vás správnou volbou.

Zahradní stavby
Zahradní stavby

Volání tropů v našich podmínkách

Zahradní stavby jsou většinou spojovány s tropickými oblastmi, koupelny obzvlášť. Hotel mezi vysokými palmami, nikde ani noha. Jen klid a absolutní soukromí. A přesně něco takového si v dnešní době můžete hravě vytvořit i na vaší zahradě - a nemusíte kvůli tomu jezdit do dalekých zemí. Každý z nás má rád chvilku pro sebe, poležet si s dobrou knihou a sklenkou ještě lepšího vína. A co takhle ve vaně a pod širým nebem? Jen místo těch palem budete mít kolem sebe túje, ale to na kráse vaší oáze klidu rozhodně neubere.

Možností je spousta

Velikost venkovní koupelny je čistě na vás a dispozicí vašeho pozemku. Toužíte-li po něčem skromném, pak postačí obyčejná venkovní sprcha, umístěná třeba na rohu vašeho domu. Se správným materiálem dokáže i tak vytvořit příjemnou atmosféru. A jestliže si troufáte na něco většího, klidně přidejte vanu, v lepším případě saunu. Naši zaoceánští přátelé si v posledních letech velice oblíbili tento druh osvěžení, a nově zahrnují právě sauny.

Počasí si člověk nevybere

Jediným nepřítelem vašeho nového tropického koutku jsou podnební podmínky. Ne každý letní den je totiž slunný. Po teplých měsících přichází mráz, a proto je potřeba, aby na to vaše venkovní koupelna byla připravena. Hlavní je volit mrazuvzdorné materiály. Co se také doporučuje, je odvodnění koupelnového nábytku a v tom nejlepším případě důkladné rozmontování. Není to potřeba u všeho, ale u nejchoulostivějších částí je tento krok velice důležitý, pokud nábytek hodláte příští rok opět používat.

Ať už se rozhodnete pro jednodušší variantu či pořádnou saunu s prostornou vanu, s tímto zahradním doplňkem rozhodně nešlápnete vedle.