Zajistěte si ke své stavbě odborný stavební dozor

22.01.2019

Plánujete stavbu domu nebo objektu podobného druhu? Nebo plánujete pouze rekonstrukci objektu? Pak budete bezesporu potřebovat stavební dozor či technický dozor, který zajistí, že se vše vydaří. Technický dozor anebo stavební dozor je navíc v konkrétních případech nezbytnou záležitostí. Na nic již tedy nečekejte a vyberte si takový, který vám zajistí kvalitu poskytnutých služeb.

Ulehčete si výstavbu s profesionálním dozorem

Potřebujete správného člověka pro technický dozor nebo stavební dozor? Pak se rozhodně obraťte na web stavby a dozory, kde je k dispozici široká nabídka profesionálních služeb. Nabídka zahrnuje rovněž stavební nebo technický dozor investora, vyřízení přejímky domu nebo bytu, zastupování ve všech fázích projektování (už od vytvoření projektové dokumentace až po samotnou kolaudaci stavby), nechat si poskytnout odborné poradenství nebo zajistit výkon funkce koordinátora BOZP. Je v podstatě jedno, zda vás čeká menší nebo větší stavba, roli dozoru a jeho výběr nikdy nepodceňujte.

Technický dozor pro čerpání peněz

Zákon říká, v jakých konkrétních případech se bez technického dozoru neobejdete. Stavební dozor je povinností pro každého, kdo realizuje stavbu nebo rekonstrukci svépomocí. Stavební dozor pak spolu se stavebníkem dohlíží na dodržování všech nezbytných předpisů. Technický dozor je pak klíčový tam, kde je využíváno financí z veřejných rozpočtů. Tak to ukládá stavební zákon. Ve specifických případech tedy není možné tuto část stavby zanedbat.

Co je to tedy vlastně technický dozor investora a co konkrétně má na starosti? Tento člověk úzce spolupracuje s investorem a dokáže mu poskytnout cenné rady již ve fázi projektování. Dokáže vám tedy i ušetřit peníze. Pak samozřejmě také dohlíží na samotnou realizaci a upozorňuje na možné komplikace. Na stavby a dozory si lze nalézt kvalitní dozor, který si vezme na starost všechno podstatné, a ušetří vám tak čas a sníží výdaje.