Zbrojní průkaz: jak vypadá a z čeho se skládá teoretická část zkoušky k jeho získání

15.05.2021

Docházíte pravidelně na střelnici a rádi pod dohledem instruktora pilujete své střelecké dovednosti? A nad zbrojním průkazem jste již přemýšleli? K jeho získání je potřeba úspěšně absolvovat nejenom střílení na terč, ale také teoretickou část zkoušky.

Nepodceňujte střeleckou školu

S přípravou ke zkouškám k získání zbrojního průkazu vám pomůže pravidelné docházení do střelecké školy. Zde můžete absolvovat speciální střelecké kurzy, které vás nachystají k úspěšnému složení zkoušek. Zbrojní průkaz vás pak bude opravňovat k držení a používání střelné zbraně. Ve škole se naučíte manipulovat se zbraní, střílet na terč a rovněž vám instruktoři dokážou poradit s testovými otázkami, kterým nebudete rozumět.

Soubor testových otázek

Před samotnou zkoušku způsobilosti se budete muset naučit testové otázky. Těch je přes 500 a skládají se z následujících okruhů:

  • zákony o zbraních,
  • nauka o zbraních,
  • zdravotní minimum.

Samotný fakt, že umíte držet zbraň a mířit na terč totiž tvoří jen třetinu všech znalostí. Zbylé dvě třetiny se skládají z toho, že znáte veškeré zákony, předpisy a zásady první pomoc, a umíte se zbraní manipulovat.

Zkušební test

Soubor všech testových otázek se dá jednoduše dohledat na internetu. Stačí do vyhledávače zadat: zbrojní průkaz testy, a následně si můžete sami procházet soubor všech aktuálních testových otázek a nanečisto si tak vyzkoušet své znalosti. S otázkami, se kterými si nebudete vědět rady nebo je budete chtít více vysvětlit, se nebojte kontaktovat svého instruktora střelby. Kvalitní střelecké kurzy i skvělý profesionální přístup vám poskytne například Střelecká škola Praha.

Pokud jste se rozhodli stát se hrdými držiteli zbrojního průkazu, s pomocí od profesionálů a kvalitními podmínkami k trénování střelby se není čeho obávat.