Zpříjemněte si prostředí umělou zelení

05.05.2020

Pokud vaše kancelář zívá bělostí, která vám není nikterak příjemná a sympatická, pak se zkuste poohlédnou po řešení, které by do ní vneslo nejen více života, ale navíc by nevyžadovalo ani žádnou přehnanou námahu. Umělý živý plot je skvělým řešením pro domácí i a oficiální prostory, nabízející kus zeleného života, ale taktéž zvukovou i vizuální bariéru.

Umělý živý plot
Umělý živý plot

Zapadne do každého prostoru

Umělý živý plot je vítán prakticky všude. Dokáže opticky oddělit a zútulnit prostor jak kancelářský, tak soukromý. Velmi oblíbený je na zahradách řadových domků, které strádají na soukromí. To jim umělý živý plot efektivně zajistí v dostatečné míře. Velkým plusem je, že narozdíl od jeho živého bratra zvládnete instalaci hravě svépomocí a bez dalších nutných výdajů. Ty odpadají i co se týče následné pravidelné údržby.

Umělá zeleň přežije i v těžkých podmínkách

Umělý živý plot se vyrábí z materiálů, které odolají i nejnáročnějším podmínkám a nepřízni počasí. Jsou odolné vůči UV záření i mrazu, což z nich dělá celoročně využitelný artikl, a je přitom jedno, zda je umístíte do pokoje, nebo do exteriéru. Na první pohled se nijak neliší od svých živých protějšků.

Výběr je víc než rozmanitý

Je libo yuky, draceny, palmy nebo vzácné sukulenty či bonsaje? Není problém, na trhu je k dispozici prakticky každý druh rostliny, který si dokážete představit. Mimo umělých živých plotů jsou to imitace nejvzácnějších květin, rostlin a stromů, ale také trav, jimiž se dají vkusně dekorovat kancelářské prostory, vstupné haly hotelů či veřejných budov. Ani jedna z těchto rostlin přitom nepotřebuje péči živých rostlin, stačí jenom občas setřít prach.

Cenově se živé rostliny ovšem liší stejně jako ty živé, čím větší a exotičtější, tím dražší. Rozdíly jsou tak v řádech tisíců korun.